"Sokak düğünlerinin yasaklanması doğru"

Giriş Tarihi:06.06.2010, 20:13 Güncelleme Tarihi:06.06.2010, 20:13
İzmir Emniyet Müdürü Ercüment Yılmaz, Çevre Bakanlığı'nın gürültü kirliliğine karşı getirdiği yasağı yerinde buldu
İLKER ÇOBAN (HABER MERKEZİ)

İzmir Emniyet Müdürü Ercüment Yılmaz, Çevre ve Orman Bakanlığı'nın sokak düğünlerinin yasaklanmasıyla ilgili genelgesini değerlendirdi. Sokak düğünlerinin yasaklamasını yerinde bulan Yılmaz, genelge yayınlandıktan sonra konunun takipçisi olacaklarını söyledi. Sokak düğünlerinde yasak olmasına rağmen havai fişek atıldığını belirten Yılmaz, bu tür davranışta bulunanlara Kabahatler Kanunu'na göre ceza kestiklerini söyledi. Vatandaşların can ve mal güvenliği için risk oluşturacak hareketlerden kaçınması gerektiğini belirten Yılmaz, "Sokakta düğün yapan vatandaşlarımız sevinç ve mutluluk yaşarken, sabah işe gideceğini ve hastası olduğunu belirten insanlar ise büyük sıkıntı çekiyor. Bu yüzden sokak düğünleri çok tepki çekiyor. Bu konuda da sık sık emniyet güçlerinden yardım istiyorlar. Ayrıca zaman zaman düğünün bitiş saatiyle ilgili izne uymayanlar da oluyor. Bu durum da ne yazık ki polisle vatandaşı karşı karşıya getiriyor" diye konuştu.

KURALLARA UYULSUN
Vatandaşların toplumun huzurunu düşünerek hareket etmesini isteyen Yılmaz, bunun için zor olmayan kurallara uyulması gerektiğini söyledi. Hoşgörülü ve anlayışlı olmanın, insanların birbirini anlamasını sağlayacağını belirten Yılmaz, "Birbirimizi üzerek değil, sevgi dolu yaşamak istiyoruz. İzmir emniyeti olarak vatandaşımızdan aldığımız destekle hizmet etmeyi amaçlıyoruz. Hizmetimiz sırasında vatandaşımızdan da bildiği ve uyulması gereken kuralların dışına çıkmamasını istiyoruz. Böyle olması durumunda hiç bir problem ve sıkıntı yaşamayız" diye konuştu.

Üye: Genelge bekleniyor
Önümüzdeki günlerde çıkacak genelgenin getireceği yasağın sınırları merak edilirken, İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Rağip Üye de, genelgeyi beklediklerini söyledi. Bazı okulların bahçesinde kaymakamlıklar tarafından verilen izinle yapılan düğünlerin de yasaklanabileceğini belirten Üye, "Genelge okul bahçelerindeki düğünlere yasak getiriyorsa gerekeni yaparız. Genelgeyi Sayın Valimizin dikkatine sunarız ve yasak getiririz. Şu anda okul bahçelerindeki düğünler, kaymakamlıkların izni ve denetimi neticesinde yapılıyor" diye konuştu. Üye, beklemede olduklarını söylerken, genelgenin "hassas yerleşim yerleri" ifadesiyle okul, hastane ve konut alanlarında düğün yasağı getireceği belirtildi.

kalan karakter 1000

yokmu buna dur diyen yokmu buna dur diyen

Bu nasıl bi eziyettir . izmir de yaşıyorum bu düğünler bitmek bilmiyor.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 01.06.2014 00:01

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.