İzmir'de caz günleri başlıyor

Giriş Tarihi:26.02.2011, 18:10 Güncelleme Tarihi:26.02.2011, 18:10
Bu yıl 18. kez düzenlenen İzmir Avrupa Caz Festivali, 2 Mart Çarşamba günü "Egg Project" Quartet konseriyle start alıyor

İzmir Kültür Sanat ve Eğitim Vakfı'nın (İKSEV) 2-16 Mart 2011 tarihleri arasında düzenlediği 18. İzmir Avrupa Caz Festivali, İtalyan cazının en önemli isimlerini bir araya getiren "Egg Project" Quartet konseriyle başlıyor. 2 Mart Çarşamba günü saat 20.30'da Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi'nde (AASSM) İzmir İtalyan Konsolosluğu işbirliği ile yapılacak açılış konserinde Roberto Nannetti (gitar), Franco Fabbrini (bas), Francesco Petreni (davul & perküsyon) ve Mirco Mariottini(klarnet)'den oluşan "Egg Project" Quartet'e alanlarında önemli isimler olan piyanist Alessandro Giachero ve trompetçi Mirco Rubegni de konuk sanatçı olarak katılacak.

"URLA" ALBÜMÜ
16. İzmir Avrupa Caz Festivali'ne katılan ve Açık Caz Atölyesi çalışmalarını da yürüten Nannetti, Fabbrini, Petreni ve Mariottini için İzmir'in özel bir anlamı da var. Sanatçılar iki yıl önceki ziyaretlerinin anılarını "Urla" adını verdikleri son albümleriyle ölümsüzleştirdi. "Egg Project" Quartet 2 Mart'taki açılış konserinde bu albümden de örnekler sunacak. Topluluk, Caz Atölyesi Enstrüman ve Combo Sınıflarını da yönetecek. 2- 8 Mart tarihleri arasında yapılacak atölye çalışmalarında başarılı görülecek iki genç cazcı her yıl olduğu gibi Siena Caz Vakfı işbirliği ile Siena Yaz Caz Ustalık Sınıflarına burslu olarak katılma hakkı kazanacak. Atölye çalışmasının konseri de 8 Mart Salı günü saat 20.30'da AASSM'de yapılacak. 18. İzmir Avrupa Caz Festivali'nde sekiz konser, bir sergi, bir haftalık atölye çalışması ve beş seminer yer alacak. Festival biletleri Biletix'ten temin edilebilecek.

Afişler sergilenecek
18. İzmir Avrupa Caz Festivali'nin afişinin belirlenmesi için genç sanatçılar arasında yapılan 9. Caz Afişi Yarışması'nın sergisi de 2-16 Mart 2011 tarihleri arasında AASSM'de açık kalacak. Açılış konseri öncesinde festival afişinin sahibi Meltem Şahin ile eserleri sergilenmeye değer bulunan 43 genç sanatçıya katılım belgeleri sunulacak.kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.