Balıkesirli kızlar altın ustası olacak

Giriş Tarihi:11.12.2010, 15:35 Güncelleme Tarihi:11.12.2010, 15:35

DEVRİM DERİN (BALIKESİR)

Balıkesir Karesi Kız Teknik Meslek Lisesi'nde açılan Kuyumculuk Atölyesi'nde yetişecek olan genç kızlar birer altın işleme ustası olacak. Balıkesir Kuyumcular Derneği katkılarıyla açılan kuyumculuk atölyesinde öğrencilere değerli madenlerden takı yapılması öğretilecek. Kuyumculuk bölümünden mezun olan öğrencilerin ileriki yıllarda Kuyumculuk sektöründe açılacak işyerlerinde takı yapımı konusunda çalışma imkı bulabilecekler.

YENİ BÖLÜMLER
Okul Müdürü Adviye Çiğdem Boyar, açılışta yaptığı konuşmada okulun 2008-2009 eğitim öğretim yılında açıldığını anımsatırken, "Okulumuza yeni alan ve bölümler kazandırmak istedik. Girişimlerimiz sonucu, Milli Eğitim Müdürümüz Abdurrahim Köksalın da desteği ile kuyumculuk teknolojisi bölümü açıldı. Ancak bu bölümde derslere başlamak için bir atölyeye ve donanıma ihtiyacımız vardı. Bu atölye ve donanımı da Kuyumcular Derneği sağladı" dedi.


kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.