• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Rektör Çelik: Tembelleri dayıları da kurtaramaz

Rektör Çelik: Tembelleri dayıları da kurtaramaz

09.12.2012, 00:00

"Uşak Üniversitesi çiftlik değil" diyen Prof. Dr. Sait Çelik, çalışmayan personel hakkında işlem yapacağını söyledi

Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sait Çelik, İSO Baş Denetçisi Ali İlseven ile birlikte katıldığı Kalite Yönetim Sistemi Sertifika teslim töreninde tembel personeli barındırmayacağını söyledi. Prof. Dr. Çelik, idari personele seslenerek, "Uşak Üniversitesi çiftlik değil. Artık iş yapmaktan çok dedikodular, ayak sürmeler çoğaldı. Bazı idari personel sabah gelip bilgisayarını, ısıtıcısını açıyor, dışarıya sigara içmeye çıkıyor. Hiçbir iş yapmıyor. Bazı idari personel yüzde 10 çalışıyor bazıları ise eksiye geçmiş durumda, hiç çalışmıyor. Artık bunlar hakkında gerekli işlemi yapacağım. Bakalım hangi dayıları kurtaracak" dedi.

'İddia değil, bilim'
Üniversitenin kalitesini belgelendirdiklerini ifade eden Rektör Çelik, şöyle konuştu: "Biz çalışıyoruz, uyumuyoruz. Üniversitemizin kalitesini belgelendirmek için yaklaşık 1 yıldır geceli gündüzlü çalıştık. Nihayetinde İSO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi sertifikasyonuna sahip olduk. Bazıları diyor ki yol sorununu çözemedi, rektör uyuyor mu? Yok efendim ek ders ücretlerini geç alıyor personel, rektör uyuyor mu? Bazıları geliyor başka kişilerin hakkında bir dünya şey söylüyor. Belgesiz, kayıtsız iddialar. Kıskançlıklar almış başını gitmiş. Burası üniversite, çiftlik değil arkadaşlar. Kıskançlıklar, ayak sürmeler, belgesiz kayıtsız iddialar üretmeyeceğiz burada. Biz bilim üreteceğiz. Biz eğitimciyiz ailelerin bize emanet ettiği öğrencilerimizi en iyi şekilde eğiteceğiz. Artık bundan sonra bu tür davranışlara tahammülüm yok." SERKAN KARAYOL

"Eşi, dostu işe sokmadık"

Göreve geldiği 2011 Mayıs ayından itibaren hiçbir eş, dost, yakını işe almadığını söyleyen Rektör Çelik, "Biz göreve geldiğimizden itibaren hiçbir hısmımızı, bize yakın diye işe alalım diye uğraşmadık. Kimsenin ekmeği ile oynamadık. Hep iyi şeyler yapalım diye uğraştık. Bize işbirliği, güç birliği gerekir. Ayak oyunları gerekmez" dedi.


Rektör Çelik: Tembelleri dayıları da kurtaramaz haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.