Vatandaş arazisinden yol geçsin istemiyor

İzmir'in Çiğli Egekent Mahalle sakinleri özel mülk olduğu iddia edilen alandan yol geçirmek isteyen Büyükşehir Belediyesi'ne tepki gösterdi.
HEP "ÖZEL" DEDİLER
Vatandaşlar büyükşehirden her hizmet taleplerinde "Orası özel mülk hizmet veremeyiz" yanıtı aldıklarını belirterek, "Özel mülk diye hizmet getirmiyorlar. Ama aynı özel mülkten yol geçiriyorlar" diye konuştu.
Mağdur olan bölge sakinlerinden Gülçin Bulut, "Özel bir inşaat şirketi İzmir Büyükşehir Belediyesi'yle anlaşmış, bizim ağaçlık alanımızı yok edip yol yapacaklar. 30 yıldır gidip belediyeye hizmet talep ettiğimiz de orası özel mülk biz bir şey yapamayız diyorlardı. Şimdi işlerine geldiği için inşaat şirketine kolaylık olsun diye özel mülk dedikleri yerden bizden habersiz bir şekilde yol geçirecekler. Ellerimizle çam ağaçları diktik. Biz bunu istemedik imza topladık ve dilekçe hazırladık. Çiğli Belediyesi'ne şikayette bulunduk fakat dikkate alınmadı. Bunca zamandır bize doğru düzgün hizmet verilmedi. Şimdi ise belediye bir müteahhitle anlaşıp özel mülkümüz olan yerden yol geçirmek istiyor. Biz kesinlikle istemiyoruz" diye konuştu.
'HİZMET ALAMIYORUZ"
Mahallenin uzun zamandır belediyeden hizmet göremediğini vurgulayan eski sakinlerden Ali Kaya, "Burası 1976'da kuruldu. İzmir Büyükşehir ve Çiğli Belediyesi'nden yıllardır düzgün hizmet alamıyoruz" dedi.

MOLOZ MAĞDURİYETİ

İzmir'in Konak İlçesine bağlı Alireis Mahallesi'nde geçen hafta çıkan yangın sonrasında kalan moloz ve kalıntıların temizlenmemesi mahalle sakinlerini mağdur etti. Konak Belediyesi'ne başvurduklarını fakat dönüş alamadıklarını vurgulayan mahalleli hiçbir aracın sokağa giremediğini belirterek, ambulansın sokağa giremediğini, hastalarını battaniyeyle ambulansa kadar taşıdıklarını aktardı. Evleri önüne park ettikleri araçlarını çıkaramadıklarını belirten mahalle sakinleri, Alireis Mahallesi'nin yıllardan beri birçok sorunu olduğu halde kimsenin ilgilenmediğinden, sokak lambalarının dahi çalışmadığından dert yandılar.
Mahalle sakinleri, Konak Belediyesi'ne konuyla ilgili defalarca başvurduklarını fakat kimsenin gelmediğini belirtti.

KESTANE GÜBRESİ ÇAMURA DÖNÜŞÜYOR!

İzmir'in Tire ilçesi, Büyükkemerdere mahallesinde, yaklaşık 400 metrelik Sarı Baba Türbesi alt yolu, kış aylarında çamur deryasına dönüşüp, vatandaşa geçit vermiyor. Eşsiz doğal güzellikleriyle ünlü Güme Dağı'nda bulunan toprak yolda kestane ağaçlarından arta kalan gübre, kış aylarında sık sık yağan yağmurlarla birlikte balçık çamura dönüşüyor.

Sarı Baba Türbesi yolunu sık kullandıklarını belirten mahalle sakinleri, "Kış aylarında bu yoldan ancak traktör veya arazi araçlarıyla geçebiliyoruz. Yayan geçmek neredeyse mümkün değil. Eğer, her şeyi göze alıp yine de geçmek isterseniz, ayak bileğinizin üstüne kadar çamura batmak zorunda kalıyorsunuz. Yaz aylarında ise aynı yoldan bu kez tozdan şikayet etmeye başlıyoruz. Yetkililerden 400 metrelik yolumuzu asfaltlamasını istiyoruz. Bizlere niye ikinci sınıf vatandaş muamelesi yapılıyor?" diye konuştular.