• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Bu kuyrukta hastalar bekliyor!

Bu kuyrukta hastalar bekliyor!

06.03.2018, 19:17

İzmir'in Gaziemir ilçesi 1045/1 sokaktaki Gaziemir 5 No'lu Aile Sağlığı Merkezi'ndeki uzun kuyruklar vatandaşların tepkisine neden oldu.
Her gün sabah saatlerinde sağlık merkezinin önünde metrelerce kuyruk oluştuğunu belirten vatandaşlar, bu nedenle mağduriyet yaşadıklarını ifade ettiler. Hasta olan çocuklarının soğuk havada uzun süre beklemek zorunda kalması yüzünden daha çok hasta olduklarını vurgulayan vatandaşlar, yaşlıların, engellilerin ve hamile kadınların daha çok mağdur olduklarını söyledi. Yetkilileri göreve çağıran vatandaşlar, sorunun bir an önce çözülmesini ve önlem alınmasını istediler.

ÇAY BAHÇESİNDE 'KOVALI' TEHLİKE

Aydın'ın Kuşadası ilçesindeki İsmail Cem Meydanı'nda, belediyeye ait olan çay bahçesinde soba borusuna plastik kova takılması vatandaşları tedirgin etti.
Baca bağlantısının olduğu yerden akacak kurumun yere dökülmemesi için asılan kovanın yangına davetiye çıkardığını dile getiren vatandaşlar, "Çay bahçesi zaten derme çatma. Bu yetmiyormuş gibi bir de soba borusuna yoğurt kovası geçirdiler. Soba yandığında o baca ateş gibi oluyor, üzerine plastik kova asmak yangına sebep olabilir. İşletmenin bu şekilde bir önlem alması komik ve tehlikeli. Hemen doğru düzgün yöntemlerle önlem alınmasını istiyoruz" diye konuştu.

'MOLOZ PARK'A VATANDAŞTAN TEPKİ

İzmir'in Karabağlar ilçesinde, ortasında havuz bulunan ve vatandaşların dinlenmek için gittiği park, yaklaşık iki aydır moloz yığını içinde.
Yenilemek için kazdıkları parkı, iki aydır hiç dokunmadan mezbelelik halde bıraktıklarını vurgulayan vatandaşlar "İki ay kadar önce parkı yenilemek için kazıdılar. Ama sonra hiç bir iş yapmadan bıraktılar. Kazmadan önce hiç değilse parkta vakit geçirebiliyorduk. Şimdi moloz yığınlarının içinden geçilmeyecek halde bekliyor. Belediye yetkililerinin derhal çalışmalara başlayarak bu rezalete son vermeleri gerekiyor.

Bu kuyrukta hastalar bekliyor! haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN