• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Büyükşehir uyardı: Çukurları kapatmayın!

gönderdiği yazıda ilçelere, “Bizim yaptığımız altyapı çalışmalarına, bilgimiz dışında müdahale etmeyin” diye seslendi. Kararı eleştiren Başkanı Görmez, “Çukuru açıyor halk bizi tanıyor” dedi

Büyükşehir uyardı: Çukurları kapatmayın!

07.03.2018, 00:00

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından ilçe belediye başkanlıklarına gönderilen uyarı metninde, "Bilgimiz dışında, altyapı kuruluşlarının çalışmalarına ve Büyükşehir Belediyemizin sorumluluğundaki güzergahlara hiçbir şekilde müdahale edilmemesi" ifadeleri yer aldı.
Çalışmayı yapan ilgili altyapı kuruluşunun bilgisi ve onayı dışında düzenleme çalışmalarının yapılmaması vurgulanan metinde, onay dışı müdahalelerin can ve mal güvenliğini tehlikeye atabileceği vurgulandı.

VATANDAŞ BİZE GELİYOR

Karara, Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez'den tepki geldi. Büyükşehir Belediyesi'nin, ilçe belediyeleri ile vatandaşları karşı karşıya getirdiğini söyleyen Görmez, "İZSU'nun kazıları yüzünden Torbalı'nın her yerinde mağduriyetler oluşuyor.
Kent hayatı olumsuz etkileniyor.
Bazen çukurlar terk ediliyor ve aylarca kapatılmıyor.
Vatandaşlarımız ise şikayetlerini bize bildiriyor çünkü çalışmalardan ilçe belediyesini sorumlu tutuyor. Büyükşehir'in kararı elimizi kolumuzu bağladı" diye konuştu.

KAZILARA SİNİRLENDİ KRAVATINI KESTİ

Menderes Belediyesi bağımsız Meclis Üyesi Zeki Taşyakan, Mart Ayı Olağan Meclis Toplantısı'nda İZSU'nun Menderes'teki kazı çalışmalarını kravatını keserek eleştirdi.
Büyükşehir'e bağlı İZSU'nun Menderes'teki kazılarını eleştiren Taşyakan, açılışlarda yapılan kurdele kesme törenine gönderme yaparak yanında getirdiği kravatı kesti.
Menderes Belediyesi'nin ilçeye kazandırmak istediği projelere AK Partili meclis üyeleriyle evet oyu kullandığı için CHP'den ihraç edilen Taşyakan, "Menderes'in yolları ağır yaralı. Geçmiş meclislerde de dile getirildi. CHP'li meclis üyeleri her şeye evet diyor ama evet denmesi gereken yerde evet diyemiyor. İZSU altyapı çalışması yapıyor. Ama kazdığı yerleri kapatmıyor" diye konuştu.

Büyükşehir uyardı: Çukurları kapatmayın! haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA