• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Ölüm yolu!

Ölüm yolu!

15.03.2018, 00:44

Tehlikeli virajlarla dolu Köşk-Ödemiş yolunda geçtiğimiz ay aynı aileden 3 kişi can verdi. Kaza noktasında toplanan vatandaşlar yetkililerden çözüm istedi

Aydın'ı komşu ili İzmir'e bağlayan ve yoğun trafiğin olduğu Köşk-Ödemiş yolu ölüm yolu haline geldi. İki aracın yan yana geçemediği ve tehlikeli virajlarla dolu olan yol, adeta ölüme davetiye çıkartıyor. Ölüm yolunda geçen ay meydana gelen kazada Seylan ailesini uçuruma taşıyan araçta 3 kişi hayatını kaybetmişti. Tehlike saçan yolun genişletilmesini isteyen vatandaşlar, kazanın meydana geldiği noktada toplanarak seslerini duyurmaya çalıştı.

UÇURUMLAR VAR

Akçaköy Mahallesi Muhtarı Fahri Akay, Hamamköy Mahallesi Muhtarı Mehmet Gelen, Çayırköy Muhtarı Habip Tunçbilek ile birlikte onlarca vatandaş, eylem yaparak 30 kilometrelik yolun genişletilmesini istedi. Akçaköy Mahalle Muhtarı Fahri Akay, yolun genişletme çalışmaları kapsamında 2010 yılında proje çalışması yapıldığını fakat halen yola bir kazma vurulmadığını söyledi. Hamamköy Mahalle Muhtarı Mehmet Gelen ise "5 mahalleden vatandaşlarımız Aydın'a gelirken bu yolu kullanıyor. İncir sezonunda İzmir'den Aydın'a giden işçiler de bu yoldan geçiyor. Yolun dağlık bölgelerden geçen bölümlerinde hep uçurumlar var. Bu yol bir an önce genişletilip, bariyerler ile daha güvenli hale getirilmeli. Tek isteğimiz bu yolda daha fazla can kaybı yaşanmadan genişletme çalışmaları yapılmasıdır" ifadelerini kullandı.

YEŞİLIRMAK'TA ASFALT SEVİNCİ

Aydın'ın Efeler ilçesi Adnan Menderes Mahallesi'ndeki Yeşilırmak Caddesi'nde yolun bozuk ve bakımsız olmasından dolayı vatandaşların yaşadığı mağduriyet sona eriyor. Vatandaşların yaşadığı sorununu geçen Kasım ayında 'Bu cadde tozdan geçilmiyor' başlığıyla gündeme taşıyan Yeni Asır'ın haberi sonrası ekipler harekete geçti. Caddede asfaltlama çalışmaların başlaması ise vatandaşları memnun etti. Vatandaşlar, "Bozuk ve bakımsız bu yollar kışın çamur deryasına dönüyordu. Yazın da oluşan tozdan dolayı büyük mağduriyet yaşıyorduk. Yeni Asır'a ve sayesinde sesimize kulak veren yetkililere teşekkür ediyoruz" dedi.

EFELER HALKI DA MUTLU

Aydın'ın Efeler ilçesin Mimar Sinan Mahallesinde altyapı ve yol düzenlemesi için kazılarak ilgisizliğe terk edilen yollarda, Yeni Asır'da yayınlanan haberin ardandın parke taş çalışması başlatıldı. Yolların bozuk olması nedeniyle 7 aydır çile çeken vatandaşlar rahat bir nefes aldı. Toz toprak içinde kalan vatandaşlar sorunun çözülmesinde sesleri olan Yeni Asır'a teşekkür etti. AK Parti İl Yöneticisi Mehmet Evren Karaköse, "Çalışmalar bittiğinde çilemiz bitecek. Sesimiz olan Yeni Asır'a teşekkür ediyoruz" dedi.

Ölüm yolu! haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN