• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Havuzun babası

Havuzun babası

28.03.2018, 23:59

İzmir Karşıyaka Yüzme ve Su Sporları Kulübü ile İstanbul'da kendi adına kurduğu Cengiz Altaylı Yüzme Kulübü çatısı altında bugüne kadar birçok yüzücü yetiştiren Cengiz Altaylı, havuzda gerçek bir başarı hikayesi yazıyor.

Kendisini yüzme sporuna adayan Cengiz Altaylı yaklaşık 30 yıldır ünü sınırları aşan sporcular yetiştirdi. İşini severek yaptığını söyleyen Altaylı, yetiştirdiği sporcuların başarısından duyduğu mutluluğu tarif etmesinin imkansız olduğunu söyledi. Doğuştan iki kolu olmayan Afganistan kökenli Abbas Karimi'yi Van'dan getirip yüzme sporuna kazandıran Altaylı, Karimi'nin çok özel bir sporcu olduğunu söyledi. Altaylı, "Bir antrenör sporcu ilişkisinden çok daha farklıydı onunla ilişkimiz. Çok azimli ve çalışkan bir sporcu. Hayallerinden vazgeçmeyen Abbas maalesef diplomatik sıkıntılar nedeniyle Türkiye'de vatandaşlık alamadı. Bu durumda ben de kendi imkanlarımı kullanarak Abbas'ı Amerika'da bir arkadaşımın yanına gönderdim. Şuan da orada çalışıyor.
Meksika'da yapılan Engelli Uluslararası yarışta gümüş madalya alarak beni gururlandırdı" dedi.

NİDA ALADAĞ

Havuzun babası haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN