• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

ve akıllı otobanla bağlanacak

'DE ilk kez - otoyolunda kullanılacak mobil uygulama ile sürücüler güzergâh hakkında trafiği etkileyen özel durumlardan, geçiş ihlaline kadar pek çok konuda bilgi alabilecek.

İzmir ve İstanbul akıllı otobanla bağlanacak

30.03.2018, 00:00 Güncelleme Tarihi: 30.03.2018, 10:41

Türkiye'nin en uzun akıllı otoyolu İstanbul-İzmir Otoyolu, uygulamaya aldı- ğı mobil uygulama ile kullanıcılarını çok daha hızlı, güvenli ve anlık olarak bilgilendirecek.

ACİL YARDIM ÇAĞIRABİLECEK

Sürücüler, akıllı telefonlarına indirecekleri mobil uygulama sayesinde Otoyol boyunca trafik yoğunluğunu takip edebilecek, trafik akışını engelleyecek özel durumlardan haberdar olacak.

Acil bir durumda doğrudan uygulama içinden Acil Yardım Merkezi'ne ulaşıp hızlı yardım talep edebilecek sürücüler, telefonlarının konum bildirimi seçeneğini açtıkları ve uygulamaya telefon numaralarını kaydettikleri taktirde bulundukları noktaya çok daha kısa sürede yardım gelmesini temin edebilecek.

Uygulamanın en önemi faydası ise, sürücülerin telefonlarının bildirim alma seçeneğini açmaları ve plakalarını uygulamaya kaydetmeleri halinde alacakları otomatik bildirimlerle ihlalli (ödemesiz) geçişlerden anında haberdar olmaları ve cezaya girmemek için otomatik tahsilatı beklemeden yine uygulama üzerinden ödeme yapma imkânına kavuşmaları...

İzmir ve İstanbul akıllı otobanla bağlanacak haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.