• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Fildişi Sahili’nden geldi Ödemiş’te ‘’ oldu

Fildişi Sahili’nden geldi Ödemiş’te ‘EFE’ oldu

30.03.2018, 23:23

Bölgesel Amatör Lig takımlarından Ödemişspor'da oynayan Fildişi Sahilli futbolcu Yannick Alex Kore, sahadaki mücadelesinin yanında yürekten benimsediği Türk yaşam kültürüyle ilçe halkının adeta sevgilisi oldu. Eşi ve oğluyla ilçede yaşayan Alex, "Efe"liği öğrenmek için halk oyunları kursuna gidiyor

ZEYBEK OYNAMAYI ÖĞRENİYOR

Halk oyunları öğretmeni Birol Çelik'in yardımıyla Efe kıyafetlerini giyen Alex, zeybeğin incelikleri hakkında eğitim alıyor. 7 yıldır yaşadığı Türkiye'de Van'dan Edirne'ye kadar çok sayıda takımda oynadığını, bu kültüre artık alıştığını belirterek Ödemiş'te ise en güzel günlerini geçirdiğini ifade etti. Alex, Türk vatandaşı olmak istediğini de sözlerine ekledi.

Fildişi Sahili’nden geldi Ödemiş’te ‘EFE’ oldu haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN