• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Kılıçdaroğlu esnafı yolda bıraktı

Kılıçdaroğlu esnafı yolda bıraktı

16.04.2018, 15:10 Güncelleme Tarihi: 17.04.2018,01:28

esnafının yer sorununu CHP Genel Başkanı da çözemedi. Esnafa havaalanında çözüm sözü veren CHP lideri, katıldığı etkinliğin çıkışında ise kendisini bekleyen pazarcılarla görüşmeden kentten ayrıldı

CHP'li Bornova ve Bayraklı Belediyeleri arasındaki anlaşmazlık nedeniyle ortada kalan Özkanlar Pazaryeri esnafının mağduriyeti sürüyor. Pazaryerinin mahkeme kararı ile kaldırılmasının ardından başlayan yer sorunu çözüme kavuşturulamadı. Pazarcı esnafı da İzmir'de 'Eğitimde Adalet ve Geleceği Düşünmek' sempozyumuna katılan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşmek için otele geldi.
Polisin içeri almadığı pazarcılar, saatlerce dışarda bekledi. Esnafla görüşmeden otelden ayrılan CHP liderine pazarcılar tepki gösterdi.
Esnaf sözcüsü Faysal Acar, Kemal Kılıçdaroğlu İzmir'e geldiğinde kendisiyle havaalanında görüştüklerini ve sorunun çözümü için söz aldıklarını vurgulayarak, "İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu sorunu çözümsüzlüğe itiyor. Kocaoğlu bize 'Gidin ne haliniz varsa görün. Genel Başkan'ın yolunu kesin' demekle bu sorunu çözemez. Aziz Kocaoğlu ayağına kurşun sıktı. Genel Başkan'ın ağzından çıkacak laf bizim için çok önemliydi. Çünkü aylardır bu esnaf mağdur" dedi.

BİZE SÖZ VERMİŞTİ

Açıklamasında CHP İzmir Milletvekili Ali Yiğit'in de pazarcılara 'Siz provokatörsünüz' dediğine dikkat çeken eden Acar, "Aziz Kocaoğlu da çıkıp hala 'Biz pazarcılara yer gösterdik, Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ ve pazarcılar yeri istemiyor' diyor. Gösterdiği yer, 70 yıllık Emekçi Kadınlar Parkı. Ağaçların kesilip pazaryeri yapılamayacağını bildiği için ve sadece Hasan Karabağ, Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na aday olduğu için onun yolunu kesmek için yapılan hareketler bunlar" dedi. Kılıçdaroğlu ile birebir görüşüp dosya verdiğini söyleyen Acar, "Kılıçdaroğlu 'Ben söz veriyorum, İzmir'den ayrılmadan bu sorunu çözeceğim" dedi. Bizim sorunumuzu Özkanlar Pazaryeri yakınındaki viyadük altı çözer. Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan bize Karayolları Genel Müdürlüğü'ne ait olan yeri verdiklerini söyledi. Buna rağmen Kocaoğlu topu hala hükümete atıyor" diye konuştu.

TEK AMACIMIZ EKMEĞİMİZ

Kılıçdaoğlu'nun sorunu çözmemesi halinde Ankara'ya yürüyeceklerini açıklayan Acar, "Bir vekil için 'Hak, hukuk, adalet' diye yürüyüş yapanlar, neden 900 esnaf için bir şey yapmıyorsunuz?" dedi.

NİDA ALADAĞ

Kılıçdaroğlu esnafı yolda bıraktı haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN