• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

“Yatırımcıların Türkiye’yi seçmesi tesadüf değil”

“Yatırımcıların Türkiye’yi seçmesi tesadüf değil”

27.04.2018, 00:00 Güncelleme Tarihi: 27.04.2018,23:47

Allianz İzmir Kampüsü’nün açılışında konuşan , ‘Ülkemize yatırım yapmak için can atıyorlar. Çünkü 15 yıldır istikrar var’ dedi

Sigorta sektöründe faaliyet gösteren Allianz Türkiye'nin 27 milyon avroluk yatırımla hayata geçirdiği Gaziemir Sarnıç'taki Allianz İzmir Kampüsü, Başbakan Binali Yıldırım'ın katılımıyla dün açıldı. Açılış töreninde konuşan Başbakan Binali Yıldırım, küresel yatırımcıların Türkiye'yi tercih etmesinin tesadüf olmadığını dile getirerek, "Çünkü Türkiye'de 15 yıldır istikrar ve güven var. Geçen İspanya'daydım ve yatırımcılar da Türkiye'ye yatırım için adeta can atıyor. Çünkü Türkiye jeopolitik konumu, coğrafyası ve hitap ettiği etrafındaki ülkeler bakımında cazip bir yer. Düşünün Türkiye'den 3,5 saat uçuşla 60 ülkeye varıyorsunuz. Bir buçuk milyar yıllık 30 trilyon dolar bir hasılanın olduğu bölgeden bahsediyoruz. Türkiye'ye yatırım sadece Türkiye değil Ortadoğu, Kafkaslara, Orta Asya ve Balkanlara yatırımdır" dedi.

BAŞBAKANIN İZMİR SEVGİSİ

Başbakan Binali Yıldırım, Allianz Kampüsü'nün modern ve güzel bir tesis olduğunu belirterek, "Emeği geçen herkesi tebrik ediyorum. İzmirimize iş, aş sağlayan herkesin başımız gözümüz üzerinde yeri var. Bu yatırım ülkemize, ekonomimize, sigortacılık hizmetlerimize hayırlı olsun. İstihdama, gelişmeye katkı sağlayan her girişimin arkasında olduk, olmaya devam edeceğiz. Her yapılan yatırım Türkiye için kalkınma, refah demek. Allianz grubu bölgesel istihdama da katkı sağlıyor" ifadelerini kullandı.

METİN BURMALI/ KADİR KEMALOĞLU

“Yatırımcıların Türkiye’yi seçmesi tesadüf değil” haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN