• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

’de ‘sıfır atık’ semineri

İzmir’de ‘sıfır atık’ semineri

12.05.2018, 00:07

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın "Gelin bu meseleye sahip çıkalım, topyekün bir sistem kuralım. Atıkların hem çevreye zarar vermeden bertarafı hem de alternatif enerji kaynağı haline gelmesi bizim için bir yaşam modeli olmalıdır" açıklamasıyla Türkiye genelinde başlatılan sıfır atık seferberliği tüm hızıyla devam ediyor. Bu kapsamda Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından düzenlenen "Sıfır Atık Geleceğe Değer Kattık" semineri İzmir'de gerçekleştirildi.

UZMANLAR SUNUM YAPTI

Emine Erdoğan'ın himayelerinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yürütülen "Sıfır Atık" projesi kapsamında düzenlenen "Sıfır Atık Geleceğe Değer Kattık" konulu seminer Kaya İzmir Otel'de yapıldı. Seminere , İzmir Vali Yardımcısı Mustafa Yıldız, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Çevre Yönetimi Genel Müdür Yardımcısı Sebahattin Dökmeci, İzmir Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Selahattin Varan siyasi parti temsilcileri, bakanlık yetkilileri, kamu kurum müdürleri ve vatandaşlar katıldı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Çevre Yönetimi Genel Müdür Yardımcısı Sebahattin Dökmeci, kamu kurum ve kuruluşlarının müdürleri ile öğrencilerin katıldığı seminerde, uzmanlar projeye ilişkin sunum yaptı.

VERİMLİ KULLANIM

"Sıfır Atık" projesi ile israfın önlenmesi, kaynakların daha verimli kullanılması, atık oluşum sebeplerinin gözden geçirilerek atık oluşumunun engellenmesi veya minimize edilmesi, atığın oluşması durumunda ise kaynağında ayrı toplanması ve geri kazanımının sağlanması hedefleniyor. Sıfır atık yaklaşımının esas alınması ile sağlanacak avantajlar; verimliliğin artması, temiz ortam kaynaklı olarak performansın artması, israfın önüne geçildiğinden maliyetlerin azaltılması olarak özetleniyor. Çevresel risklerin azalmasının sağlanması, çevre koruma bilincinin kurum bünyesinde gelişmesine katkı sağlandığından çalışanların "duyarlı tüketici" duygusuna sahip olmasının sağlanması, ulusal ve uluslararası pazarlarda kurumun "Çevreci" sıfatına sahip olmasının sağlanması da etkili faktörler arasında.

NİDA ALADAĞ

İzmir’de ‘sıfır atık’ semineri haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN