• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Daha kaç kişinin ölmesi gerekiyor?

Daha kaç kişinin ölmesi gerekiyor?

14.05.2018, 09:11 Güncelleme Tarihi: 14.05.2018,09:23

Son dönemde giderek trafik yoğunluğu artan ’nda, yayalar için önlem alınmayınca çok sayıda ölümlü yaşandı. Vatandaşlar, Büyükşehir’in gereken önlemleri almasını istedi

Son zamanlarda bölgede açılan alışveriş merkezleriyle birlikte çok sayıda toplu konutun bulunduğu Karşıyaka ile Çiğli arasında bağlantıyı sağlayan Caher Dudayev Bulvarı'ndaki trafik yoğunluğu kat kat arttı. İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin Karşıyaka Tramvayı'nı devreye sokmasıyla bulvar yayalar için daha riskli hale geldi. Tüm bu yoğunluk artışına rağmen büyükşehir belediyesi önlem almayınca Caher Dudayev bulvarı adeta yayalar için ölüm bulvarına dönüştü. Son olarak geçtiğimiz hafta sonu Dokuz Eylül Üniversitesi eski rektörü Prof. Dr. Namık Çevik karşıdan karşıya geçmek isterken bir aracın çarpması sonucu hayatını kaybetti. Yaşananlara isyan eden vatandaşlar 'Ölmek İstemiyoruz' diyerek başka canlar yanmadan Büyükşehir Belediyesi'nin bir an önce önlem almasını istedi.

TRAFİK IŞIĞI YOK

En yakın ışıkların en az 500 metre ileride olduğunu belirten ve bu yüzden eve gidiş gelişte bu yolu kullandıklarını belirten Pervin Dağtekin, "Şimdiye kadar kaç defa İzmir Büyükşehir Belediyesi'ni aradım ve dilekçe gönderdim. Hiçbir şekilde geri dönüş olmadı. Son bir yılda kaç tane insan öldü kaç tane insan trafik kazasında yaralandı sayısı belli değil. Bir belediyenin bu kadar sorumsuzluğu olabilir mi. Hiç umurlarında değil" dedi. Caher Dudayev Bulvarı üzerinde bulunan bir restoranda çalışan 25 yaşındaki Mehmet Ünal, "Geçtiğimiz hafta trafik kazası gözümün önünde oldu. uykularıma giriyor. Trafik ışıklarının olmadığı, yaya geçidinin çok uzakta olduğu ve arabaların hızlı geçişlerine birde tramvay eklendi. İnsanlar yolun bir şeridinden diğerine geçerken tramvay yüzünden iyice panik yapıyor. Artık fren sesi duymak istemiyoruz. Her fren sesinde kendimizi dışarı atıyoruz ne oldu diye" dedi.

ALLAH'A EMANET

Her gün etüt merkezine gitmek için bu yolu kullandığını belirten 15 yaşındaki lise öğrencisi Sıla Ceylan ise, "Otobüsten inip durağın önünden karşıdan karşıya geçmek zorundayım. Hiç istemeye istemeye geçiyoruz. Çünkü en yakın ışıklar bile en az 400- 500 metre. Yetkililerin buna bir çözüm bulması lazım. Çok tehlikeli bir yol. Özellikle yolun yarısında tramvay yolunda arabaların geçmesini beklerken birde tramvay gelirse insan iyice panik yapıp nereye kaçacağını bilemiyor. Allaha emanet geçiyoruz" dedi.

ERAY ARPAŞİN-SABAH

Daha kaç kişinin ölmesi gerekiyor? haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN