• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Büyükşehir'e siyah çelenk!

Büyükşehir'e siyah çelenk!

18.05.2018, 15:11

İzmir Büyükşehir Belediyesi ile belediyede yetkili olan Tüm Yerel-Sen arasında süren toplu iş sözleşmesinde uzlaşmaya varılamaması üzerine, memurlar, bir kez daha eylem yaptı. Sabah saatlerinde Konak'ta bulunan İZSU binası önünde toplanan bir grup memur, hazırladıkları siyah çelenkleri Büyükşehir Belediyesi başkanlık girişine bırakmak istedi. Polisler ise çelenklerin vatandaş girişi kapısına bırakılmasını istedi. Memurlar ısrarından vazgeçmeyince, polis ekipleri izin verdi. 'Hak, hukuk, adalet', 'Direne, direne kazanacağız' sloganları atan memurlara, işçi sendikaları da destek verdi. Memur-Sen'e bağlı Bem-Bir-Sen, Kamu-Sen'e bağlı Türk Yerel Hizmet Sen, Birleşik Kamu-İş'e bağlı Tüm Yerel-Sen ve KESK'e bağlı Tüm Bel Sen tarafından gerçekleştirilen ortak eylemde, üzerinde 'İşçi memur el ele, genel greve' yazılı pankart da taşındı.

Siyah çelenkleri bıraktıktan sonra açıklama yapan Tüm Bel-Sen İzmir 1 No'lu Şube Başkanı Çağdaş Yazıcı, çok basit taleplerinin olduğunu belirterek, "İnsanların ekonomik krizin pençesinde debelendiği koşullarda buradaki kamu çalışanlarının hepsinin talebi, herkesi tatmin edecek iyi bir toplu sözleşme imzalanması" dedi.

Toplu iş sözleşmesinin imzalanmadığını hatırlatan Yazıcı, "Bırakın iyi bir toplu sözleşmeyi, sendikalarla konuşmaya tenezzül etmeyen bir işverenle karşı karşıyayız. Burada yapacağımız basit bir basın açıklaması öncesinde, polis barikatı ile karşılaştık. Bunun Büyükşehir Belediyesi'nin talebi ile İzmir Valiliği talimatı ile yapıldığı söyleniyor". diye konuştu.

Büyükşehir'e siyah çelenk! haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN