• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

’de şaşırtan olay

İzmir’de şaşırtan olay

01.06.2018, 09:17

Buca Belediyesi, bir yolu inşaat şirketine sattı. Firma, yolun ortasına bina yapmak için iş makinalarıyla gelince, mahalleli şaşırıp kaldı

İzmir'de Buca Belediyesi, iddiaya göre Dicle Mahallesi'nde bulunan ve uzun yıllardır kullanılan yolu imar plan değişikliği yaparak evlerin bulunduğu alana kaydırdı. Ardından da yol gövdesinde kalan arsayı Buca'da bir müteahhite 2016 yılında 65 bin liraya sattı. Plan değişikliği ile yolda kalan evleri de aradan geçen süreçte kamulaştırmadı. Arsayı satın alan müteahhit, iş makinaları ile birlikte 872 sokağa gelerek yolu kazmaya başladı. Vatandaş, yolu kazan kepçeyi görünce önce altyapı çalışması yapılıyor sandı. Ardından da çalışmayı yürüten müteahhitten yolun satıldığını öğrendi. Önce CHP'li belediyeye başvuran vatandaşlar bir cevap alamayınca AK Parti Buca İlçe Başkanı Mustafa Arslan'a haber verdi. Vatandaşların ihbarıyla olay yerine gelen ve yolun ortasında inşaat çalışmaları başlatılmasını aymazlık olarak nitelendiren Arslan, "Buca Belediyesi bir kez daha vatandaşları umursamaz bir tavırla yeni bir skandala imza atmaktadır. Buna müsaade etmeyeceğiz" dedi. Öte yandan Buca Belediyesi, 2000'de yürürlüğe giren imar planlarına göre yol olarak kullanılmakta olan alanın imarlı arsa olduğunu, evlerin de ruhsatsız kaçak yapılar olduğuna dikkat çekti.

SABAH EGELİ

İzmir’de şaşırtan olay haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN