• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

İzmirlilere çöl eziyeti

İzmirlilere çöl eziyeti

01.06.2018, 00:34

’de kullanılan içme suyunun tek başına yüzde 40’ını taşıyan Menemen’deki 2 metre 20 santim çaplı ana boruda arıza tespit edildi. Bayraklı, Karşıyaka, Çiğli ve Bornova’nın bir bölümüne su verilemeyecek

Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan yazılı açıklamada, Göksu- Sarıkız kuyularından İzmir'in Bayraklı, Karşıyaka, Çiğli, Bornova ilçelerine su temin eden 2 metre 20 santimetre çapında ana boruda arıza tesbit eden İZSU ekiplerinin yeni çelik boru montajı yapacağı belirtildi.

Kentte kullanılan içme suyunun tek başına yaklaşık yüzde 40'ını karşılayan beton isale hattındaki arızanın 31 Mayıs Perşembe gecesinden itibaren 60 saat sürecek programla giderileceği açıklandı. Bayraklı, Çiğli, Karşıyaka (Anadolu Caddesi'nin üst kısımları), Bornova'nın bir bölümü 2 Haziran'da su alacak.

Bugün ise Karşıyaka ilçesinin Anadolu Caddesi'nin deniz kısmında kalan mahallelerinde su kesintisi yapılacak.

İzmirlilere çöl eziyeti haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN