• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

’in başına gelmiş en büyük felaket Kocaoğlu

İzmir’in başına gelmiş en büyük felaket Kocaoğlu

09.06.2018, 00:01

Başkan Soylu, Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu hakkında ‘İzmir’in Yunan işgalinden sonra başına gelmiş en büyük felaket’ dedi

Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun Menderes'te yaptığı seçim çalışmaları sırasında kendisine yönelik yaptığı eleştiriler üzerine açıklama yaptığını belirten Menderes Belediye Başkanı Bülent Soylu, "İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı'nın kendisine, yaşına, makamına yakışmayan konuşmalar yaptığını, üslubunun bozuk olduğunu gördük, duyduk. Ağabeylik yapması gerekirken ne İzmir'e ne makamına ne yaşına yakışmayan konuşmalar yapmış. Vatandaşlar da kendisini esefle izlediler. Onun seviyesine inmek istemiyorum çünkü. Gerçekten de ülkemiz seçime gidiyor. İnsanları gerecek, kutuplaştıracak, birbirine düşürecek açıklamaların yapılmaması gerekiyor. Buradan siyasi rant elde peşinde ki bu tür açıklamaları yapıyor" dedi.

'KAFASI KARIŞIK'

Kocaoğlu'nun kafa karşılıklı yaşadığını vurgulayan Soylu, "Yerel seçimlere henüz 10 ay var. Kendisinin önümüzdeki seçimlerde aday olup olmayacağının bile belli değil. Tahmin ediyorum ki kafa karışıklığı yaşıyor. Ülkede Cumhurbaşkanlığı seçimi olacak. Yerel seçim yok. Seçimlere daha on ay var. Mevzumuz seçim kazanmak ya da kaybetmek değil. Mevzumuz yaşlılar, gençler neden toza mahkûm ediliyor. Sekiz aydır cevap vermiyorlar. Bugün de hakaretlerle aklı sıra bizi vatandaşın gözünde küçük düşürme derdinde. Menderesliler karar verdi, bizi seçti. 2019'da Menderesliler karar verir. O yüzden on ay önceden fal bakmaya gerek yok. Zaten bizim derdimiz, ben kazanacağım siz kaybedeceksiniz diye bir cümle kurmadım. Benim derdim hizmet etmek. Halkın sıkıntılarını gözardı ettikleri için Menderes'i arka bahçe olarak görüyorlar. Benim on ay sonra sağ olup olmayacağımın garantisi mi var? Belki ben öleceğim. Yenemedik şunu mu diyecek. Ya da partim başka birini aday gösterecek. Aziz bey benim burada partimin kesinlikle aday göstereceğine karar vermiş. Bu yüzden "Menderes'in başına her türlü sıkıntıyı belayı açarız. Yeter ki Bülent kaybetsin diyor Aziz Bey" diye konuştu.

NİDA ALADAĞ

İzmir’in başına gelmiş en büyük felaket Kocaoğlu haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN