• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Budama değil ağaç katliamı

Budama değil ağaç katliamı

21.06.2018, 23:55

, Menderes ’nda yeşil dokuya büyük zarar verdi. Ağaçların bir bölümü kökünden kesilirken, dallar da mezarlıkların üzerine bırakıldı

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin, Menderes ilçesi Değirmendere Kumluk Mezarlığı'nda Ramazan Bayramı öncesi yaptığı mezarlık temizliği ve düzenlemesi, ölen yakınlarını ziyarete gidenleri çileden çıkarttı. Bayramda ölen babasının mezarına giden Suna Şahin, "Mezarlıktaki ağaçlar resmen gelişi güzel budanmış. Hatta birçok ağaç da kökünden kesilmiş. İzmir Büyükşehir Belediyesi sanki insanlardan ve ağaçlardan intikam alır gibi resmen ağaçları biçip, dallarını da mezarların üzerine atmış. Bizim gibi ziyarete gelen herkes isyan etti" dedi.

VATANDAŞLARDAN TEPKİ

Ramazan Bayramı'nda Menderes ilçesindeki Değirmendere Kumluk Mezarlığı'na kabristan ziyaretine giden vatandaşlar gördükleri manzara karşısında şoke oldu. Bayram öncesi mezarlık temizliği ve düzenlemesi yapan Büyükşehir Belediyesi Mezarlıklar Dairesi Başkanlığı'na bağlı ekipler, Değirmendere Kumluk Mezarlığı'nda 'kabristan temizliği yapıyoruz' diyerek ağaçları ya tamamen budadı ya da kökünden kesti. Belediye ekipleri, dalları da ardında bırakıp gitti.

İNTİKAM GİBİ İŞ!

Karşıyaka'da oturan ve Ramazan Bayramı'nda ölen babasının mezarını ziyarete giden Suna Şahin de kabristanda gördüğü manzaraya tepki gösterdi. Mezarlıktaki ağaçların budandıktan sonra dallarının kabristandaki mezarların üzerine gelişi güzel atıldığını dile getiren Şahin, "Bu nasıl bir zihniyettir, nasıl bir iş yapmaktır. Büyükşehir'den kimi aradıysak suçu birbirine attı. Resmen insanlardan ve doğadan intikam alır gibi iş yapmışlar. Böyle bayram temizliği mi olur?" diye konuştu.

Budama değil ağaç katliamı haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN