• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

İzmir tek yürek

Demokrasi ve ’nde İzmir seferber oldu. ’nda toplanan on binlerce vatandaş ellerinde Türk bayrakları ile sabaha kadar demokrasi nöbeti tuttu

İzmir tek yürek

16.07.2018, 00:00 Güncelleme Tarihi: 16.07.2018,00:07

15 Temmuz 2016'daki hain darbe girişiminin ikinci yıldönümünde İzmirliler bu sabaha kadar Konak Meydanı'nda nöbette bekledi. 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü'nde herhangi bir parti bayrağının olmadığı meydan, Türk bayrakları ile kırmızı beyaza büründü. Meydanda kurulan dev ekranlarda 15 Temmuz için hazırlanan belgeseller gösterildi. İzmir Büyükşehir Belediyesi binasının meydana bakan duvarına dev Türk bayrakları ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün resmi asıldı.

BAKAN PAKDEMİRLİ DE KATILDI

Meydan kırmızı beyaza bürünürken, anma programına Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, İzmir Valisi Erol Ayyıldız ve eşi Dilek Didem Ayyıldız, Ege Ordu Komutanı Abdullah Recep, AK Parti İzmir İl Başkanı Aydın Şengül, AK Parti İzmir milletvekilleri Mahmut Atilla Kaya, Ceyda Bölünmez Çankırı, Necip Nasır, Yaşar Kırkpınar, MHP İzmir İl Başkanı Necat Karataş, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanvekili Sırrı Aydoğan, AK Parti eski Genel Başkan Yardımcısı ve yeni atanan DEÜ Rektörü Prof. Dr. Nükhet Hotar ve Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak da katıldı.

VALİ AYYILDIZ'IN EŞİ AĞLADI

Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın İstanbul'da katıldığı etkinlik de ekrana yansıtıldı. Vatandaşlar, Erdoğan'ın konuşmasını canlı olarak izledi.
İzmir Valisi Erol Ayyıldız'ın eşi Dilek Didem Ayyıldız, Erdoğan'ın konuşmasını gözyaşları içerisinde izledi. On binlerce vatandaşın doldurduğu Konak Meydanı'nda Tarihi Saat Kulesi, zarar görmemesi için koruma altına alındı. Sahne önünde demokrasi nöbetine katılan engelli vatandaşlar için de özel bir alan ayrıldı. İlçe belediyeleri ve STK'lar alana kurdukları çadırlardan vatandaşlara su, çay ve yemek ikramında bulundu.

SON FETÖ'CÜYE KADAR...

Meydanı dolduran vatandaşlara seslenen Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, "Haine en büyük cevap güçlü Türkiye'dir" dedi. Pakdemirli, "2 yıl önce de buradaydık. Hain FETÖ darbe girişimini bertaraf etmek için buradaydık. Rabbim şehitlerimizin ruhlarını şad etsin. Gazilerimize şifa versin. Rabbime şükürler olsun, bugün bu kürsüde konuşabiliyoruz. Eğer darbe girişimi gerçek olsaydı bu kürsülerin hepsi bize haram olacaktı" dedi.
O akşam milletin iradesine suikast olduğunu dile getiren Pakdemirli, "Milletimiz o akşam tek vücut oldu. O akşam demokrasimiz, emniyetimiz, ekonomimiz, bütün yatırımlarımız, çocuklarımızın geleceği sınav altına alındı ve sınavdan geçti. Hepsinin üstünden geldik, bin defa şükürler olsun. Hainin planı alt üst oldu" diye konuştu. "Eğer bu şerri yaşamasaydık bunlardan asla kurtulamayacaktık" diyen Pakdemirli, sözlerini şöyle sürdürdü:
Terör örgütleri temizlendi. 'İnlerine gireceğiz' demiştik. İnlerine girdik. Kuzu postundaki hainden kurtulduk. Hain içeride olursa kapı kilit tutmaz. Sonuna kadar bu yapıyla mücadeleye devam edeceğiz. Son FETÖ'cü kalmayana kadar mücadele etmeye devam edeceğiz. Rabbim milletimize böyle bir illet ve zillet bir daha yaşatmasın. Şimdi daha güçlü bir Türkiye var. Güçlü Türkiye haine en büyük cevaptır. Güçlü Türkiye'nin yapısı 24 Haziran'da cumhurbaşkanlığı yönetim sistemi ile beraber gelmiştir.

İzmir tek yürek haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA