• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Yok artık!

’in Tire ilçesinde 59 yaşındaki adlı besici ’nun yarım asır önce ölen dedesi ’a 741 lira 83 kuruş çıkardığını söyledi

Yok artık!

17.07.2018, 00:00

İzmir'in Tire ilçesinde 'Yok artık, bu kadar da olmaz' dedirten bir olay yaşandı. 59 yaşındaki Halit Koyuncu adlı besici, İZSU'nun yarım asır önce ölen dedesi Mehmet Akın'a 741 lira 83 kuruş borç çıkardığını söyledi.

'SU ABONESİ DEĞİLDİ'

Toplam 3 buçuk yılı kapsayan su bedelinin icra müdürlüğü kanalıyla ölen dedesinin 3 varisinden istendiğini belirten Koyuncu, "Hayatı boyunca yaşadığı Ovacık yaylasından inmeyen rahmetli dedem hiçbir şekilde su abonesi olmadığı gibi ihtiyacı olan suyu doğal yollarda dağdan karşılıyormuş" dedi. Tamamen isim benzerliğinden kaynaklanan yanlışlığın bir türlü düzeltilmediğini ifade eden Koyuncu, "Asıl borçlu, Paşa Mahallesi Erali Sokak'ta ikamet eden abone Muris Mehmet Akın adlı şahıs. 2014'ün sekizinci ayından bu yana ödenmeyen borç 01.09.2014- 28.06.2018 tarihleri arasında takibe alınarak hakkında yasal işlem başlatılmış" şeklinde konuştu. Koyuncu, "Dedem öleli 50 sene oldu. Bize ulaşan belgede, dedemin varisleri annem Huriye Koyuncu, teyzem Sabriye Akın ve rahmetli dayımın oğlu Mehmet Akın'dan bu para isteniyor.

'YANLIŞLIK DÜZELTİLSİN'

İZSU'ya gidip bir hata olduğunu söylediğimde, beni 'Borçlunun TC'si aynı' diye terslediler. Belli ki bir hata var ve bu hata düzeltilsin.
Benim ve ailemin söz konusu adresle hiçbir alakası yok. Olduğunu iddia ediyorlarsa da söz konusu evin tapusunu bana versinler ben de su borcunu ödeyeyim" diyerek mağduriyetini dile getirdi.

NADİR UYSAL

Yok artık! haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.