• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

İşte, Oktar’ın el attığı bir ailenin çöküş hikayesi...

İşte, Oktar’ın el attığı bir ailenin çöküş hikayesi...

21.07.2018, 00:00

Örgütün kilit isimleri arasında yer alan ve Adnan Oktar tarafından önemli görevler verilen Dilem Köknar, İzmir'de özel bir koleji bitirdikten sonra, İstanbul'da ailesi tarafından özel bir üniversiteye gönderildi. Burada eğitimine başlayan Dilem Köknar, Adnan Oktar'ın, kız tavlama timinin radarına girdi. Adnan Hoca tarafından beğenilen ve örgüte kazandırılması istenen Dilem Köknar'ın ve ailesinin hayatı bundan sonra tepetaklak oldu.

KARDEŞİNİ DE HARCADI

Bornova'da kereste tüccarı Emre Şaban Köknar'ın kızı Dilem Köknar, tim tarafından kandırılarak örgütün içine girdi. Kısa sürede beyni yıkanan Dilem Köknar, iki yıl sonra kendisi gibi koleji bitirip yanına İstanbul'a gelen kızkardeşi Gizem Köknar'ı da örgütün içine aldı. Kısa sürede iki kızkardeş Adnan Oktar örgütütünün kilit ve önemli isimlerinden oldu.

BABA MÜCADELE VERDİ

İki kızının Adnan Oktar'ın sapık tarikatının tuzağına düştüğünü öğrenen işadamı baba Emre Şaban Köknar, ne yaptıysa kızlarını bu çukurdan kurtaramadı. Aile kopma noktasına gelirken, anne Sonia da kızlarını kurtarmak yerine, eşinden boşanıp aynı örgüte katıldı. Kızlarının anlattıklarından etkilenen Sonia Eskinazi, eşinden boşadıktan sonra İzmir'i terk ederek Üsküdar'a, örgütün kripto yöneticileri arasında yer alan kızları Dilem ve Gizem Köknar'ın yanına gitti.

ACILARA DAYANAMADI

Eğitim için İzmir'den İstanbul'a gönderdiği kızlarını ve sonrasında eşini örgüte kaptıran ve bu nedenle işleri ters giden işadamı baba Köknar, yaşadığı sıkıntı dolu kötü günler nedeniyle kansere yakalandı. Kızları ve boşandığı eşinin hiçbir ilgisini ve desteğini görmeyen baba Emre Şaban Köknar, yalnız yaşadığı, Karşıyaka Bostanlı semtindeki evlerinde kahrından hayatını kaybetti.

MİRASA EL KOYDULAR

Babasının ölüm haberi üzerine, 4 yıl önce cenazesine gelen Dilem Köknar, tüm mal varlıklarını örgüte aktarmak için harekete geçti. Dilem Köknar, İzmir'de birkaç gün kaldıktan sonra babasından miras kalan Karşıyaka Bostanlı merkezdeki paha biçilmez dükkan ve lüks daireleri satışa çıkardı. Mahkeme ve veraset işlemleri ile, örgütün bu işleri takip eden elemanları ilgilendi. Kısa sürede değeri 5-6 milyon lira arasında bulunan dükkanlar ve daire satışa çıktı. Köknar tarafından üçüncü kişilere satılan mirasların paraları ise Adnan Oktar ve örgütüne aktarıldı. Bu sürede yıllarca Köknar ailesinin kiracıları olan dükkanlardaki esnaflarda apar topar çıkartıldı. Dükkanların bazılarının halen boş olduğu belirtilirken, 15 ila 20 bin lira arasında kiracı beklendiği öğrenildi.

FATİH ŞENDİL

İşte, Oktar’ın el attığı bir ailenin çöküş hikayesi... haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.