• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Fareler cirit atıyor

Fareler cirit atıyor

31.07.2018, 23:24

Aydın'ın 2014 yılında Büyükşehir yasası olmasıyla birlikte alt yapı ve su kuyularının devredildiği Aydın Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ) Genel Müdürlüğü ekiplerinin yetersiz çalışmaları her gün kendini yakından hissettiriyor. Sağanak yağışlar ve su patlakları nedeniyle oluşan mağduriyetler ile yetersiz müdahalesiyle Aydınlıların tepkisini çeken Aydın Büyükşehir Belediyesi, Buharkent'in Feslek Mahallesi'nde bulunan su deposu ile yeniden gündeme geldi.

YETKİLİLER DİNLEMEDİ

Depo kapısı üzerinde anahtarın sürekli bırakıldığını iddia eden mahalle sakinleri, deponun içerisinde fare ölülerinin bulunduğunu dile getirerek ASKİ yetkililerine ulaşmak istedi. Ancak yetkililerin kendilerini dinlemediğini dile getiren vatandaşlar, depolardaki suların tifo, kolera, sarılık, hepatit ve benzeri bulaşıcı hastalıklara sebep olabileceğini söyleyerek sorunlarını Buharkent Belediye Başkanı Mehmet Erol'a iletti. Başkan Erol da ekiplerine talimat vererek sağlıksız olduğu iddia edilen durumu incelettirerek ASKİ ekiplerinin müdahale etmesi için girişim başlattı. Feslek Mahallesi'nde yaşanan sorunu dile getiren mahalle sakinlerinin çektiği fotoğrafları kendi ekiplerine teyit ettirdiğini söyleyen Başkan Erol, "Vatandaşlarımız kapısı açık olan depoda farelerin öldüğünü görüntülemiş ve durumu ASKİ ekiplerine iletmeye çalışmış. Ancak kendilerine yetkili bir muhatap bulamamış" diye konuştu.

ÜMİT ÖZMEN

Fareler cirit atıyor haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN