• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

’in ‘Ulu’ camisi 2019 yılında açılacak

İzmir’in ‘Ulu’ camisi 2019 yılında açılacak

02.08.2018, 00:00

İhtiyaç sahibi aileler, şehit-gazi Mehmetçik ve polis aileleri ile 15 Temmuz gazisi- şehit yakınlarına sağladığı burslar, eğitim destekleri ve katkılar ve yaptırdıkları eserlerle yaşayan Nevvar ve Salih İşgören çiftinin vasiyeti olan Ulu Camii hızla yükseliyor. Konak Mersinli'de 14 dönümlük arsada, Nevvar Salih İşgören Vakfı tarafından inşa edilen Türkiye ve Ortadoğu'nun en büyük kubbeli camisi olacak Nevvar Salih İşgören İzmir Ulu Camii şantiyesi, alanda işe başlanmasının birinci yılında, TBMM Başkanı Binali Yıldırım'ı ağırladı. Yıldırım'ın ziyaretinde, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ, AK Parti İzmir Milletvekili Atilla Kaya, AK Parti İl Başkanı Aydın Şengül de yer aldı.

TÜRKİYE'YE ÖRNEKLER

Yıldırım, İzmir'e kazandırdığı eserleriyle tanınan, kentten kazandığını kente veren rahmetli Nevvar ve Salih İşgören çiftinin, hayırseverlikleriyle Türkiye'ye örnek olduklarını belirtti. Yıldırım, "İnşallah 2019 Kurban Bayramı'nda İzmir'in en büyük camisi ibadete açılacak ve kentin önemli bir ihtiyacı karşılanmış olacak" diye konuştu.

İZMİRLİ DAYANIŞMASI

Nevvar Salih İşgören Vakfı Başkanı Nurettin Memur ise, bilgi verdiği Binali Yıldırım'a ziyareti için teşekkür ederken, vakfın caminin 45 milyon lira sözleşme bedelli zemin ve betonarme işlerini tamamlama taahhüdünün bitmesinin ardından, inşaatın ince işlerinde tam bir İzmirli dayanışması sağlanarak, ibadete açmada tarih olarak belirlenen hedefin gerçekleşebileceğini söyledi. Burs desteği, bağış ve hayırlarıyla, hayırsever adını yaşatma sorumluluğunu sürdüreceklerini anlatan Memur, Binali Yıldırım'ı 10 Ağustos'ta Aşağı Narlıdere Mezarlığı'nda merhum Nevvar İşgören'in 10'uncu vefat yıldönümü anmasına davet etti.

İzmir’in ‘Ulu’ camisi 2019 yılında açılacak haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA