• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

ile krizin mimarı Brunson'ın evinde güvenlik had safhada

ABD ile krizin mimarı Brunson'ın evinde güvenlik had safhada

13.08.2018, 17:28 Güncelleme Tarihi: 13.08.2018,17:31

ile arasında büyük gerilime neden olan ABD’li ’ın evinin önündeki güvenlik önlemleri üst seviyeye çıkarılırken, ‘ejder’ adı verilen zırhlı araçlar da 24 saat boyunca kapıda bekletiliyor.

Türkiye ile ABD arasında büyük gerilime neden olan ABD'li Papaz Andrew Brunson'ın evinin önündeki güvenlik önlemleri üst seviyeye çıkarılırken, 'ejder' adı verilen zırhlı araçlar da 24 saat boyunca kapıda bekletiliyor.

Terör örgütleri FETÖ/PDY ve PKK adına suç işlediği, casusluk yaptığı iddiasıyla hakkında 35 yıl hapis cezası istenen ABD'li Papaz Andrew Craig Brunson'ın ev hapsine alınmasının 20. gününde güvenlik önlemleri de artırıldı. Konak ilçesinde bulunan Işılay Saygın Sokak'ta 'sağlık sorunları' dikkate alınarak ev hapsine tutukluluğu çevrilen Brunson'ın evinin önünde kuş uçurtulmuyor. Türk istihbaratı ve güvenlik güçlerinin adeta ablukaya aldığı sokakta sıkı güvenlik tedbirleri uygulanıyor.

EJDER ADLI ZIRHLI ARAÇLAR

'Ejder' adı verilen zırhlı araçlar sokakta devriye gezerken, emniyetin tüm birimleri de sokağı gözetim altında tutuyor. Sokakta, özel harekat ekipleri, yunus polisleri ve terörle mücadele şube müdürlüğü ekipleri 24 saat boyunca görev yapıyor.

ABD ile krizin mimarı Brunson'ın evinde güvenlik had safhada haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN