• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Organları ile başka hastalara umut oldu

Organları ile başka hastalara umut oldu

22.08.2018, 10:57

’de iki gün önce geçirdiği beyin kanaması sonucu tedavi gördüğü hastanede yaşam mücadelesini kaybeden 'ın (49) organları ailesi tarafından bağışlandı. Yıldırım’ın alınan iki böbreği ve karaciğeri bekleyen hastalara gönderildi.

Denizli'de iki gün önce geçirdiği beyin kanaması sonucu tedavi gördüğü hastanede yaşam mücadelesini kaybeden Nursel Yıldırım'ın (49) organları ailesi tarafından bağışlandı. Yıldırım'ın alınan iki böbreği ve karaciğeri organ bekleyen hastalara gönderildi.

Denizli'nin Çameli ilçesinde geçirdiği beyin kanaması nedeniyle 19 Ağustos'ta Servergazi Devlet Hastanesi'ne kaldırılarak yoğun bakıma alınan Nursel Yıldırım'ın (49), iki gün sonra tedavi gördüğü hastanede beyin ölümü gerçekleşti. Yıldırım'ın organları, yapılan görüşmeler sonunda ailesi tarafından bağışlandı. Servergazi Devlet Hastanesi'ne İzmir'den gelen ekipler aynı anda karaciğer ve böbreği aldı. Alınan organlardan karaciğer İzmir Kent Hastanesi'ne, böbrekler İzmir Ege Üniversitesi ve Tepecik Eğitim Araştırma Hastanesi'ne gönderildi. Yıldırım'ın ailesine başsağlığı dileyen İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Berna Öztürk, Türkiye'de binlerce hastanın organ bağışı beklediğini belirterek, "En acı günlerinde organ bağışında bulunarak organ bekleyen ailelere umut olan Yıldırım ailesine çok teşekkür ediyorum. Sağlığına kavuşabilmek için organ bekleyen binlerce hasta var. Organ bağışı, beyin ölümü gerçekleşen kişilerden alınan organlarla mümkün. Bu nedenle herkesi, öncelikle bu konuda duyarlı olmaya ve organ bekleyen hastalara umut olmak için organ bağışında bulunmaya davet ediyorum" dedi.

Organları ile başka hastalara umut oldu haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN