• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

AK Parti’li Mısırlı: Belediye ihaleleri şeffaf değil

AK Parti’li Mısırlı: Belediye ihaleleri şeffaf değil

02.09.2018, 13:47

AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı , İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen hizmet alımlarında İzmirli firmaların dışarıda bırakıldığını öne sürerek, kentin kurtuluşu olan 9 Eylül kutlamaları sırasında yapılacak havai fişek gösterisi ve ses düzeni için "Sadece 1 gece yapılacak bu işi, daha düşük teklif olmasına rağmen 3 milyon 600 bin TL’ye kendi adamlarına verdirdiler" dedi.

AK Parti İzmir Yerel Yönetimlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Fikret Mısırlı, İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen ihalelerin şeffaf olmadığını öne sürerek "İhale iptalleri ile de sıkça karşılaşıyoruz. Son dönemdeki hizmet alımlarında İzmir firmaları eleniyor. Özellikle Ankara'dan gelen firmalara iş ihale ediliyor. Mevcut firmaların daha önceki dönemde İzmir Büyükşehir Belediyesi'nden ihale alamazken, şimdi ihale alır duruma gelmeleri bir tesadüf olamaz" dedi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin 19 Mayıs, 9 Eylül, 29 Ekim kutlamaları ile yılbaşı etkinliklerini, mevcut firmalardan birine 21F ihale usulü ile doğrudan verildiğini öne süren Mısırlı, "İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, böylesine önemli bir konuya gereken hassasiyeti göstermeli. Kocaoğlu, gerekli incelemeyi yaptırdığında belirttiğim tarihten sonra yapılan ihalelerinin şeffaf olmadığını görecek. İhalelerle ilgili şeffaflığın geri gelmesi en büyük dileğimiz" dedi.

AK Parti’li Mısırlı: Belediye ihaleleri şeffaf değil haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN