• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

’daki çevre felaketinde temizlik devam ediyor

Foça’daki çevre felaketinde temizlik devam ediyor

02.09.2018, 12:47

’in ilçesinde sahil şeridine yayılan ve kaynağı henüz belirlenemeyen petrolü temizleme çalışmaları devam ederken, temizleme ekip sayısı da artırıldı.

İzmir'in Foça ilçesinde sahil şeridine yayılan ve kaynağı henüz belirlenemeyen petrolü temizleme çalışmaları devam ederken, temizleme ekip sayısı da artırıldı.

Foça'da denizde geçtiğimiz gün kaynağı henüz belirlenemeyen petrol sızıntısı yaşanmıştı. Olayın yaşandığı ilk andan itibaren uzman ekipler çalışma yaparken, lisanslı ekipler yine sabahın erken saatlerinde denizin yüzeyini kaplayan petrolü temizlemek için sahile geldi. Büyük oranda yüzeyden temizlenen ancak daha çok kıyı kesimde yoğunlaşan petrol türevi, petler ve vidanjörlerle çekiliyor. Ekipler özellikle Gencelli Mahallesi'ne yoğunlaştı. Ekip sayısı ise 60'dan 100'e çıkarıldı. Öte yandan ekiplerin çalışmaları ve denizdeki öbek öbek oluşan petrol türevi, havadan drone ile de görüntülendi.

SIZINTININ KAYNAĞI ARAŞTIRILIYOR
Petrol sızıntısının nereden kaynaklandığı ise hala araştırılıyor. Çalışmayı Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, Aliağa Liman Başkanlığı, Foça Liman Başkanlığı, Sahil Güvenlik Komutanlığı, Foça Kaymakamlığı ile Aliağa ve Foça Belediyeleri koordineli şekilde yürütüyor.

Foça’daki çevre felaketinde temizlik devam ediyor haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN