• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Ömer bebek sadece 17 gün yaşayabildi

Ömer bebek sadece 17 gün yaşayabildi

02.09.2018, 12:55

(36) ve Murat (36) Kesici çiftinin 'ta dünyaya gelen oğulları , hayata tutunamadı. Sol kalp kapakçığı gelişmediği için hastanede tedavi altında tutulan Ömer bebek, doğduktan 17 gün sonra hayatını kaybetti.

İZMİRLİ Gülbahar (36) ve Murat (36) Kesici çiftinin 15 Ağustos'ta dünyaya gelen oğulları Ömer Seyfettin, hayata tutunamadı. Sol kalp kapakçığı gelişmediği için hastanede tedavi altında tutulan Ömer bebek, doğduktan 17 gün sonra hayatını kaybetti. Daha önce 12 kez düşük yapan anne Gülbahar Kesici, "Onun kokusunu bir kez içime çektim. Şimdi nasıl yaşayacağım" diyerek, feryat etti.

Kesici çiftinin, 15 Ağustos'ta dünyaya gelen oğulları Ömer Seyfettin, sol kalp kapakçığı gelişmediği için Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Kalp Damar Cerrahisi Yoğun Bakım ünitesinde ekstrakorporeal membran oksijenizasyonu (ECMO) ile diyaliz cihazına bağlı tutuluyordu. Anne Gülbahar Kesici, Ömer Seyfettin'in yaşaması için kalp naklinin gerekli olduğunu söylemiş ve oğlunun hayatta kalması için yardım istemişti.

Ancak minik Ömer, daha fazla dayanamadı ve tedavi altında tutulduğu hastanede dün gece hayatını kaybetti. Daha önce de 12 kez hamile kalan ve kan pıhtılaşması nedeniyle sürekli düşük yapan talihsiz anne, bir çocuğunu da toprağa vermek zorunda kaldı. Yaşadığı acıyı, "Onun kokusunu bir kez içine çektim. Bu acı ile nasıl yaşayacağım" sözleri ile anlatan Gülbahar Kesici, 4,5 yaşındaki kızı Ayşesu'nun bile görmediği kardeşini özlediğini söyledi.
Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde 8 aylıkken sezaryenle dünyaya gelen minik Ömer, o günden beri hastanenin yoğun bakım ünitesinde, hayatta kalmak için savaş veriyordu. Gülbahar Kesici, "Yaşaması için çok dua ettim ama oğlum hayata tutunamadı. Evlat acısı çok zor. Bu acıyı kimse yaşamasın. Ben şimdi Ömerim olmadan nasıl yaşayacağım. Onun ellerini tuttum, kokusunu içime çektim. Çok üzgünüm" diye konuştu.
Minik Ömer'in cansız bedeni, Manisa'da toprağa verilecek.

Ömer bebek sadece 17 gün yaşayabildi haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN