• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

9 kutlaması 3,6 milyon lira!

9 Eylül kutlaması 3,6 milyon lira!

02.09.2018, 23:24

’li Mısırlı, “İzmir’de ihaleler şeffaflığını yitirdi. İzmirli firmalar dışarıda bırakılıyor. 9 ’de bir gece kutlama için 3 milyon 600 bin ödeniyor” dedi

AK Parti İzmir Yerel Yönetimlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Fikret Mısırlı, İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından son dönemde gerçekleştirilen hizmet alımına ilişkin ihalelerin şeffaflığını yitirdiğini söyledi. Hizmet alımlarında özellikle İzmirli firmaların dışarıda bırakıldığını belirten AK Parti İzmir İl Başkan Yardımcısı Fikret Mısırlı, bazı işlerin de olması gerekenin 2-3 katı fiyatına verilmesi nedeniyle İzmirlinin parasının boşa harcandığını belirtti.

'TESADÜF OLAMAZ'

9 Eylül kutlamaları sırasında yapılacak havai fişek gösterisi ve ses düzenini örnek gösteren Mısırlı, "Sadece 1 gece yapılacak bu işi, daha düşük teklif olmasına rağmen 3 milyon 600 bin TL'ye kendi adamlarına verdirdiler. Elbette İzmir'in kurtuluşu olan 9 Eylül'ü coşkuyla kutlayalım ancak bunu yaparken İzmirlinin parası da sokağa atılmamalı" dedi. Konuyla ilgili olarak İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne yazılı bilgilendirmede de bulunduğunu belirten İl Başkan Yardımcısı Fikret Mısırlı, "Maalesef son yıllarda belediye tarafından yapılan ihalelerde bu şeffaflığı göremediğimiz gibi ihale iptalleri ile de sıkça karşılaşmaktayız. Son dönemdeki hizmet alımlarında İzmir firmaları egale edilmektedir. Ankara'dan gelen firmalara iş ihale edilmektedir.
Mevcut firmaların daha önceki dönemde İzmir Büyükşehir Belediyesi'nde ihale alamazken, şimdi ise ihale alır duruma gelmeleri bir tesadüf olamaz" dedi.

'HAKLILIĞIMIZ GÖRÜLECEK'

Mısırlı, şöyle devam etti: "İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan ihalelerin, mevcut firmalar tarafından alınamaması durumunda da iptal yoluna gidilmiştir. 19 Mayıs, 9 Eylül, 29 Ekim ve yılbaşı etkinlikleri, mevcut firmalardan birine 21 F ihale usulü ile direkt olarak verilmiştir. Başkan Kocaoğlu, böylesine önemli bir konuya gereken hassasiyeti göstermelidir. Kocaoğlu, inceleme yaptırdığında belirttiğim tarihten sonraki ihalelerinin şeffaf olmadığını görecektir."

9 Eylül kutlaması 3,6 milyon lira! haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN