• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Karabağlar’da çifte standart

’li , denize yakın yerlere farklı kenar mahallelere farklı çöp konteynırı yerleştirdi. Çifte standarta tepki gösteren AK Partili Kavuz, “Bu mu sosyal demokratlık” dedi

Karabağlar’da çifte standart

04.09.2018, 00:00 Güncelleme Tarihi: 04.09.2018,09:15

AK Partili Emrullah Kavuz, Karabağlar Belediyesi'nin varoş diye tabir edilen semtlere koyduğu çöp konteynırları ile denize yakın elit semtlere koyduğu çöp konteynırları arasında dağlar kadar fark olduğunu belirterek duruma tepki gösterdi. Kavuz, "Ben bunu Karabağlar'da yaşayan vatandaşlarımızın hepsine saygısızlık olarak kabul ediyorum. Sayın Muhittin Selvitopu bu varoş mahallelerden oy almıyor musunuz? Daha çok oy aldığınız semtlere var da varoş semtlere neden bu hizmet yok? Eşitlik anlayışınız bu mu sizin? Sizin sosyal demokrat belediyecilik anlayışınız bu mu?" dedi.

HANİ EŞİTLİK?

Başkan Selvitopu'na seslenen Kavuz, "Burjuva takımına suni çimlerle döşenmiş çöplerin ve çöp konteynırının görünmediği bir sistem yapıyorsunuz. Varoş diye hitap ettiğimiz yatay kesimlere de gördüğünüz eski sistem bu çöp konteynırlarını koyuyorsunuz. Sayın Muhittin Selvitopu bu varoş mahallelerden oy almıyor musunuz? Eşitlik anlayışınız bu mu sizin?" diye konuştu. Bunu Karabağlar'da yaşayan vatandaşlara saygısızlık olarak kabul ettiğini belirten Kavuz, şöyle devam etti: "Hatay, Fahrettin Altay ve Üçkuyular'da yaşayan vatandaşlarımız bile sizin bu yapmış olduğunuz bu eşitsizlikten ve adaletsizlikten inanın rahatsız olacaklar. Biz bunu doğru bulmuyoruz. Eşitlik ve sosyal demokratlık bu değil" dedi. Hatay, Üçkuyular ve Fahrettin Altay gibi deniz kenarına yakın semtlerdeki çöp konteyneri sisteminin tamamen modern olduğunu vurgulayan Kavuz, "Bozyaka, Yeşilyurt, Eskiizmir'e ve Karabağlar ilçesinin diğer kenar mahallelerine ise eski sistem layık görüyorsunuz."

SAYGISIZLIK

Kenar mahallelerde yaşayanlara haksızlık yapıldığını vurgulayan Kavuz, "Buralarda yaşayan vatandaşlarımız bunu hak etmiyor mu? Biz bunu tasvip etmiyoruz. Karabağlar'ın her yerine aynı çöp konteynırlarının konulmasını istiyoruz. Karabağlar'ın kenar mahallelerinde yaşayan vatandaşların da bunu hak ettiğini düşünüyorum. Sayın Muhittin Selvitopu daha çok oy aldığınız semtlere bu hizmeti veriyorsunuz, daha az oy çıkan semtlere vermiyorsunuz" dedi.

Egeli Sabah

Karabağlar’da çifte standart haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA