• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Dolar çilesi bitti

Dolar çilesi bitti

05.09.2018, 23:15

Yeni Asır'ın üç gündür gündeme taşıdığı, minibüsçülerin 20 yıla yakın süredir devam eden "dolar krizi" mutlu sonla bitti. İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin kiracısı olan İzmir Otomobil ve Terminal İşletmesi A.Ş. dolmuşlardan her ay aldığı servis bedeli nedeniyle yaşanan dolar krizinde, şoförleri sevindiren açıklamayı yaptı. İZOTAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Murat Niyazoğlu, "TL üzerinden sözleşme ile, indirim de yapıp yeni teklifimizi sunacağız" dedi.

SÖZLEŞME DEĞİŞİYOR

Yeni Asır Haber Müdür Yardımcısı Fatih Şendil'i telefonla arayan Niyazoğlu, "Menemen Yolcu Otobüsleri Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi üyeleriyle anlaşma sağlıyoruz. Kendileri ile olan dolar sözleşmemiz TL olarak değiştirilip yeni sözleşme yapılacak. Ayrıca dolardaki kur artışı nedeniyle de gerekli indirimi yapıp, kendilerine sözleşme sunacağız. Biz 20 yıla yakın süredir onlarla beraberiz. Her zaman yanlarında olduk ve ticarette beraber yürüdük. Bu dönemde dolarla sözleşme tabii ki olamaz. Bir iki gün içinde sözleşmeler TL üzerinden ve indirimli olarak kendilerine sunulacak. Yeni Asır'ın gündeme getirdiği bu konunun mutlu olarak sonlanmasının bizleri daha mutlu ettiğini söylemek isterim" diye konuştu.

GAZETEMİZE TEŞEKKÜR...

Menemen Yolcu Otobüsleri Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Başkan Yardımcısı Hayrettin Büyüksu, "Yeni Asır gündeme getirdikten sonra anlaşma sağlandı. Sorunun çözümüne katkı sağladığı için Yeni Asır'a teşekkür ediyoruz.​ İZOTAŞ'tan taleplerimiz gerçekçi ve onların çıkarlarını da korumaya yöneliktir. Kemalpaşa Kooperatifi her ay 500 TL ödüyor. Sunduğumuz teklifin emsali var. Biz de İzmir'de çalışan İzmir için çalışan esnafız" dedi.

FATİH ŞENDİL/NİDA ALADAĞ

Dolar çilesi bitti haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN