• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Şengül: "9 ruhunu hiç kaybetmeyeceğiz"

Şengül: 9 Eylül ruhunu hiç kaybetmeyeceğiz

09.09.2018, 09:51

İl Başkanı , yayınladığı 9 mesajında "’in parçası olmaktan gurur duyuyorum" dedi.

AK Parti İzmir İl Başkanı Aydın Şengül, İzmir'in düşman işgalinden kurtuluşunun 96'ncı yıldönümü nedeniyle yaptığı açıklamada, 9 Eylül ruhunu hiç kaybetmeden Türkiye'nin daha da gelişmesi için çalışmaya devam edeceklerini söyledi. Şengül, "İzmir'in vatansever, bayrağına bağlı, modern ve demokrat insanlarıyla bir arada yaşadığım için çok mutlu ve gururluyum. Kurtuluş Günümüz kutlu olsun" dedi.

Hiçbir gücün Türk Milletini yenemeyeceğinin 9 Eylül'de bir kez daha dünya tarafından anlaşıldığını söyleyen Şengül, şöyle konuştu: "Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde tüm imkansızlara rağmen bağımsızlığı için destansı bir mücadele gösteren Tük Milleti, İzmir'den de düşmanı söküp atarak, bu mücadeleyi başarı ile tamamlamıştır.

Türk Milleti, eşine rastlanmayacak bir kahramanlık göstererek, tarih yazmıştır. 9 Eylül 1922'de İzmir'e giren şanlı ordumuz, Türkiye Cumhuriyetine giden yolu da açmıştır. Bu zaferden aldığı güçle kısa sürede büyük işler başaran Türk Milleti, şu anda da gelişimini kararlılıkla, '9 Eylül' ruhuyla devam ettirmektedir.

Bizlere düşen Türkiye'yi en üst noktaya taşımak için var gücümüzle çalışmak, ülkemizi daha da geliştirmek ve atalarımıza layık olmaktır. Bu noktada kimseyi ötekileştirmeden, birlik ve beraberliğimizi her şeyin üstünde tutarak, yol almaya devam edeceğiz. İzmirimizin düşman işgalinden kurtuluşunun 96'ncı yılında başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, vatanımız için canını vermekten çekinmeyen tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum."

Şengül: "9 Eylül ruhunu hiç kaybetmeyeceğiz" haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN