• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

’na 4 aday

İzmir Barosu’na 4 aday

13.09.2018, 00:00 Güncelleme Tarihi: 13.09.2018,00:24

İzmir'de Baro seçimleri için 4 kişi adaylığını açıkladı. 9 bin üyesi bulunan Baro'ya mevcut yönetimden iki isim talip oldu.
Aydın Özcan'ın milletvekili adayı olmak için istifasının ardından görevi vekaleten yürüten Cumhuriyetçi Avukatlar Grubu'ndan Mustafa Çetin, yine aynı grup adına yönetim kurulu üyesi Atalay Aksay koltuk için yarışacak.
20-21 Ekim tarihlerindeki Baro seçimlerinde Çağdaş Avukatlar Grubu'nun adayı Özkan Yücel, bu yıl seçimlere ilk kez katılacak Yenilikçi Avukatlar Grubu'nun adayı ise Muhammet Özekes oldu.

'DENEYİM KAZANDIM'

9 bin üyeli İzmir Barosu Başkanlığı'na aday olan Başkanvekili Mustafa Çetin, "Görev sürecimde Baro'nun mutfağında, komisyonlarında çalıştım.
İzmir Barosu gibi ağırlığı olan bir Baro'da tecrübeli birisi olarak, meslektaşlarıma, ülkeme ve milletimize faydalı olmak için aday oldum" diye konuştu.

'SORUNLARI ÇÖZECEĞİZ'

Cumhuriyetçi Avukatlar Grubu'nun diğer adayı Atalay Aksay da, 5 yılda sisteme 4 bin 200 civarında genç avukatın girdiğini kaydederek, "Gençler sürecin belirleyicisi olacak. O nedenle onlara hitap eden kampanyalar yapacağız" dedi.

Çağdaş Avukatlar Grubu'nun adayı olarak seçimlere katılacak olan Özkan Yücel de, 4 yıldır İzmir Barosu'nun, olması gereken yerden uzakta bulunduğunu iddia ederek, "Sesi yok, soluğu yok. Ülkede birçok sorun yaşanıyor, bunların çözümü noktasında İzmir Barosu'nun bir sözü olmadı. Öncelikli hedefimiz, meslektaşlarımızın sorunları çözmek" dedi.

Yenilikçi Avukatlar Grubu'nun adayı Av. Prof. Dr. Muhammet Özekes ise, Yenilikçi Avukatlar oluşumunun, hukuku, adaleti ve meslek ilkelerini öne alan, siyaset ve gruplar dışında bir baro için yola çıktığına işaret etti.

İzmir Barosu’na 4 aday haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA