• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

’nde hastalık alarmı!

İzmir Körfezi’nde hastalık alarmı!

15.09.2018, 00:00

Denizden aldıkları su numunelerinin analiz sonuçlarını açıklayan İl Sağlık Müdürü , “Mikroorganizmaların ürediğini gördük. İnsanlar bunlara temas ederse mide ve bağırsak hastalıklarına sebep olur” dedi

İzmir Sağlık Müdürü Bediha Salnur, İzmir Körfezi Üçkuyular mevkisinde bulanıklık ve kötü koku olduğuna ilişkin ihbarlar üzerine ekipleri bölgeden su numunesi alması için görevlendirdiklerini ve sonuçların alındığını söyledi. Salnur, İzmir Körfezi'ndeki kirliliğe ilişkin, "Normal değerlerin katbekat üzerinde kirlilik değerlerini tespit ettik" dedi.

KOKUNUN NEDENİ...

Su numunesinin, halk sağlığı laboratuvarında incelendiğini aktaran Salnur, "Orada olmaması gereken mikroorganizmaların ürediğini gördük. Eğer insanların bu mikroorganizmalarla teması olursa mide ve bağırsak hastalıklarına sebep olur. Burası denize girilen bir alan değil, içilen bir su da değil ama bu demek değil ki devam etsin. Buradaki kirlilik, kokunun oluşmasına ortam oluşturuyor. Koku orada yaşan insanları rahatsız ediyor ve günlük hayatlarını etkiliyor. İzmir'e yakışmayan bir durum olarak değerlendiriyorum" diye konuştu.

Analiz sonuçlarını başta yerel yönetim olmak üzere ilgili kurumlara ilettiklerini ifade eden Salnur, halk sağlığı açısından bir an önce tedbir alınması gerektiğini kaydetti.

İzmir Körfezi’nde hastalık alarmı! haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA