• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

’de ‘dolgu dudak’ alarmı

Bir güzellik merkezinde dudağına enjekte edilen madde yüzünden mağdur olan genç kadınla ilgili haberimiz üzerine, Müdürlüğü harekete geçti. Merkezle ilgili suç duyurusunda bulunulurken denetimlerin sıklaştırılacağı öğrenildi

İzmir’de ‘dolgu dudak’ alarmı

21.09.2018, 00:00

İzmir'in Konak İlçesi Hatay semtinde dudağına bir güzellik merkezinde malzemeci tarafından enjekte edilen dolgu maddesi yüzünden mağdur olan genç kadınla ilgili haberimiz büyük ses getirdi. Yazılı ve görsel basının Yeni Asır'ı kaynak göstererek verdiği haber sonrası, genç kadın ilgiden bunalarak sosyal medya hesaplarının ve telefonlarını kapatırken İzmir İl Sağlık Müdürlüğü merkez hakkında suç duyurusunda bulundu.

BASKINLAR KAPIDA

İl Sağlık Müdürü Bediha Salnur "Bu merkezle ilgili savcılığa suç duyurusunda bulunacağız. Bu işlemi yapması için ruhsatı ve belgeleri olmadığı gibi, fiziki imkanları da uygun değil" dedi. Öte yandan İl Sağlık Müdürlüğü yetkililerinin, bu tür merkezlere ani baskınlar düzenleyerek dolgu dudak gibi tıp merkezlerinde yapılması gereken işlemlerin yapılıp yapılmadığını araştıracakları öğrenildi.

BÜYÜK ACILAR ÇEKTİ

Hatay semtinde bir güzellik salonuna 8 Ağustos'ta giden Burcu Şahin'in dudağına, doktor sandığı B. isimli kişi tarafından dolgu maddesi enjekte edilmiş, operasyonun ardından dudağında şişme olan genç kadın zor günler geçirmişti. Yemek yiyemeyen ve büyük acılar çeken Şahin, İzmir İl Sağlık Müdürlüğü'ne güzellik salonu hakkında şikayette bulunmuştu.

MADDE ARAŞTIRILACAK

İzmir İl Sağlık Müdürü Bediha Salnur, "Ne yazık ki bu tür olayların yaşanması bizleri derinden üzüyor. Burcu Şahin'in dudağına enjekte edilen maddeyi araştırıyoruz. Güzellik merkezleri bizlere kayıtlı değil. Bu iş yerlerinin ruhsatlarını ilçe belediyeleri veriyor. Merdiven altı çalışanlar da var.
Vatandaşlarımız buralardan hizmet alırken dikkat etmeli. Müdürlük olarak bu merkezle ilgili savcılığa suç duyurusunda bulunacağız. Güzellik merkezlerde bu türden tıbbi işlemlerin yapılmaması için de denetimleri artıracağız" dedi

FATİH ŞENDİL

İzmir’de ‘dolgu dudak’ alarmı haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA