• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

’dan ithal savunma!

İtalya’dan ithal savunma!

21.09.2018, 22:40 Güncelleme Tarihi: 21.09.2018,23:11

Başkan Soyer 178 kez yurtdışına çıkmadığını bile yurtdışından savunmaya çalıştı

Yeni Asır'ın ilçedeki belediye mülklerini tek tek satan CHP'li İzmir Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer'in görevde olduğu 9 yılda 178 kez yurtdışına gittiğini ortaya çıkarmasının yankıları sürüyor. Konuyla ilgili haberler karşısında kendisini savunmaya çalışan Soyer ise, müthiş bir 'ironiye' imza attı. Soyer'in Yeni Asır'ın yurtdışı seyahatleriyle ilgili haberini yalanlamak amacıyla açıklama yaparken bile İtalya'da seyahatte olduğu ortaya çıktı. Halen İtalya'da olduğu belirlenen Soyer'in masrafları belediye bütçesinden karşılanmak üzere Meclis'te alınan kararlara göre önümüzdeki günlerde Avusturya, İspanya, İtalya ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne gideceği kaydedildi.

BELEDİYESİ BORÇ İÇİNDE

Seferihisar Belediyesi borç içindeyken yurtdışı seyahatlerini tüm hızıyla sürdüren Soyer, bugüne kadar ilçede belediyeye ait değerli arazileri satmasına rağmen hala 90 milyon lira belediye borcu olduğunu itiraf etmişti. Soyer, ilk göreve geldiğinde 40 milyon lira olan borcun şu an 90 milyon liraya çıktığını ancak buna rağmen 'oransal olarak başarılı' olduklarını iddia ederken adeta kaş yapayım derken göz çıkarmıştı. Soyer, yurtdışına seyahat sayısının 178 olmadığını da savunmuş ancak kaç kez yurtdışına çıktığını açıklayamamıştı. Sadece son 2 yılda 5 kez yurtdışına gittiğini belirterek görevdeki diğer 7 yıla hiç değinmeyen Soyer'in belediye tesislerini de ilçede yatak sayısının artması için sattığını söyleyerek herşey çok normalmiş gibi açıklamalarda bulunmuştu.

EKİM VE KASIM'DA DA GİDİYOR

Ancak, Soyer'in bu açıklamayı yaparken çok konuşulacak bir 'ironiye' imza attığı ortaya çıktı. Soyer'in yurtdışı seyahatleriyle ilgili haberleri yalanladığı açıklamayı yaparken bile İtalya'da seyahatte olduğu anlaşıldı. Soyer halen yurtdışında bulunuyor. Belediye Meclisi'nde alanınan karara göre, Soyer, 23-27 Eylül tarihlerinde Avusturya'nın Viyana kentine 05 Ekim-08 Ekim tarihlerinde Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne, 25-26-27 Kasım tarihleri arasında da Barselona'ya gideceği kaydedildi.

MAVİ BAYRAKLI AKARCA'DAN PİSLİK AKIYOR

Yeni Asır'ın haberi üzerine Seferihisar'ı marka kent yaptığını iddia eden Soyer, ülke ülke gezerken ilçede ise hiç de bir marka kente yakışmayacak manzaralar yaşanıyor. Bu manzaraların en çarpıcılarından biri de Akarca Koyu'nda. Vatandaşlar tarafından çekilip sosyal medyada kullanılan fotoğraflar bir dönem Mavi bayraklı olan koya oluk oluk pislik aktığını ortaya koyuyor. Akarca Koyu'ndaki kirlilik geçtiğimiz yaz aylarında da tartışma konusu olmuştu. Koyda yapılan denetimlerde, deniz suyu temiz çıkmayınca mavi bayraklar indirilerek, plaj kullanıma kapatılmıştı.

METİN BURMALI

İtalya’dan ithal savunma! haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN