• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Yetersiz seferleri bezdirdi

Yetersiz ESHOT seferleri bezdirdi

29.09.2018, 00:24

Bayraklı’da 599, 699 ve 503 hat numaralı otobüslerin doluluktan durağa yanaşamadığını belirten yolcular, “Her sabah en az 40 dakika bekliyoruz. Bu çileye bir son verilsin” dedi

İzmir'in Bayraklı ilçesinde hizmet veren 599- 699- 503 numaralı ESHOT otobüs hatlarının geç gelmesi ve yetersiz olması vatandaşları isyan ettirdi. Her gün işe giderken geç kaldıklarını belirten vatandaşlar, "Mahalleli olarak bizler karakol durağı Şehit Hakan Ünsal caddesinden kullanıyoruz her sabah bu hatları, hatta kullanamıyoruz dersek daha doğru olur. Çünkü bu hatlar Çay mahallesine gelene kadar Erenler'de oturan insanlar tarafından aşağıya inene kadar tıklım tıklım dolu oluyor" dedi. Genelde durumun hep böyle olduğunu ancak özellikle okullar açıldıktan sonra yoğunluğun daha da arttığını belirten vatandaşlar, "Günlerdir sabah 07:20 de evden çıkıyoruz ancak 08:00'den önce otobüse binemiyoruz. Çünkü otobüsler dolu olduğu için, durakta duran yolcuları almadan geçiyor. Sabah sabah insanlar durakta sinirlenip, ağzını bozup küfrediyor. Birbiriyle sebepsiz yere tartışıyor. Mağdur durumdayız" dedi.

BU MU VATANDAŞA LAYIK GÖRDÜĞÜNÜZ YÜRÜYÜŞ YOLU?

İzmir'in Buca ilçesinde bulunan Hasan Ağa Parkı'nda onarılmayan yürüyüş yolu, semt sakinlerinin tepkisine neden oldu. Spor yaparken düşme tehlikesi geçirdiklerini söyleyen vatandaşlar, "Haftanın her günü onlarca insanın kullandığı işlek bir park burası. Buca'da spor yapmak için kullanılan tek alan diyebiliriz. Defalarca belediyeye sorunu bildirmemize rağmen aylar geçti, yürüyüş yolu onarılmadı" diye konuştu.

Yetersiz ESHOT seferleri bezdirdi haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN