• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Yaşlılara ‘kovarız’ tehdidi

Yaşlılara ‘kovarız’ tehdidi

11.10.2018, 23:47

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Buca'daki Sosyal Yaşam Kampüsü bünyesindeki huzurevi sakinleri diken üstünde yaşıyor. İzmir Büyükşehir Belediye Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Serpil Keskin tarafından kovulmakla tehdit edildiklerini belirten bir huzurevi sakini "Gün geçtikçe yaşam kalitemizi düşürüyorlar. Bir sorunumuzu dile getirdiğimizde ise kural böyle 'Serpil Hanımın talimatı' diyorlar. Serpil Hanıma derdimizi anlattığımızda ise 'beğenmiyorsanız kapı orada' cevabını alıyoruz" dedi.

Her ay maaşlarının büyük bir bölümünü huzurevine verdiklerine dikkat çeken huzurevi sakini, "Huzurevine her ay 950 TL ödeme yapıyoruz. Bunun dışında çamaşır yıkaması, ütü yapılması ve terzi işleri için ayrı ayrı ödeme yapıyoruz. Ödeme yapalım sorun değil. En azından doğru düzgün hizmet alalım. Korkuyla yaşamayalım. Mesela katlarımızdaki mikrodalgalar kaldırıldı. Bununla ilgili şikayetimizi dile getirdik, adeta azarlandık. Aldığımız cevap 'soru sormayın, beğenmeyen varsa başka yere gitsin' oldu" dedi.

NİDA ALADAĞ

Yaşlılara ‘kovarız’ tehdidi haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN