• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

skandallara doymuyor!

Büyükşehir, ’nda 3 ay önce yüz binlerce liraya asfaltladığı yolu, yağmur suyu kanallarını unutunca tekrar kazdı. Yıllardır, tozun içinde yaşayan vatandaşlar çileden çıktı

İzmir Büyükşehir Belediyesi skandallara doymuyor!

13.10.2018, 00:00 Güncelleme Tarihi: 13.10.2018,09:58

İzmir Büyükşehir Belediyesi Mustafa Kemal Sahil Bulvarı'nda trafik akışını hızlandırmak amacıyla başladığı karayolu taşıt alt geçidi inşaatını geçtiğimiz yıl tamamlayarak hizmete soktu. Vali Konağı'nın (Eski Ege Ordu Komutanlığı konutu), hemen önündeki yolun kazılması nedeniyle karayolu taşıt alt geçidinin kara tarafında geçide paralel olarak oluşturulan servis yolu da tramvay hattı döşenirken kazı çalışmalarından nasibini aldı. Tramvayın ray döşeme çalışmaları tamamlandıktan sonra karayolu taşıt alt geçidinin üst tarafı 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Meydanı yapılmak üzere düzenleme çalışmaları başladı. Bu kapsamda bozulan servis yolu yaklaşık 3 ay kadar önce büyükşehir belediyesine bağlı ekipler tarafından asfaltlandı. Bugüne kadar birçok projeyi hayata geçirirken kamunun milyonlarca lirasını yapboza kurban eden İzmir Büyükşehir Belediyesi, burada da benzer bir uygulamaya imza attı.

YAZIK GÜNAH

Yağmur suyu kanalları ve ızgaralar unutulunca bu sefer henüz asfaltlanalı 3 ay bile olmayan yol tekrar kazıldı. Dökülen asfaltın kırılarak bu sefer de yağmur suyu ızgaraları için tekrar kazılması çevrede yaşayan vatandaşları isyan ettirdi. Evlerinin önü şantiyeye çevrilen ve yıllarca toz toprak yüzünden kapı pencere açamayan vatandaşlar, yaşananlara isyan etti. Çevre düzenlemelerinin yapılmasıyla birlikte tam rahat nefes alacakken, asfaltlanan yolun tekrar kazılmasına tepki gösteren vatandaşlar, "Ödediğimiz vergiler belediyenin iş bilmezliği yüzünden heba oluyor. Önce yapıyorlar, üzerinden 3 ay geçmeden gelip tekrar kazıyorlar. Ne olduğunu anlamakta güçlük çekiyoruz. Öğrendiğimiz kadarıyla ızgaraları yapmayı unutmuşlar. Yazıktır günahtır. Yol, kullanılmadan yamalı bohçaya dönüştü" diyerek yaşananlara isyan etti. Daha önce buranın otopark olarak kullanıldığını hatırlatan vatandaşlar, "Yol kazılınca, otopark da iptal oldu. Tam inşaat bitti diye sevinirken yeniden kazdılar" dedi.

(Ertan Gürcaner - Egeli Sabah)

İzmir Büyükşehir Belediyesi skandallara doymuyor! haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA