• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

'li Başkanı 'den vurgun

Güzelbahçe İlçesi'nin 'li belediye başkanı , skandal üstüne skandala imza atıyor. 400 yıllık zeytin ağaçlarının bulunduğu alana villa konduran İnce, ilçeden müteahhitlik işleri yapan bir kişinin belediyeye hibe ettiği lüks aracı da makam aracına çevirdi

CHP'li Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce'den vurgun

27.10.2018, 00:00 Güncelleme Tarihi: 27.10.2018,14:28

İzmir'in turistik ilçesi Güzelbahçe'nin CHP'li belediye başkanı Mustafa İnce, 400 yıllık zeytin ağaçlarının bulunduğu tarım arazisi üzerine 'tarımsal yapı izniyle' lüks villa kondurdu. Güzelbahçe'nin en güzel yerinde asırlık zeytin ve mandalina ağaçları kesilerek inşa edilen villada oturan Başkan İnce'nin son icraatı ise, lüks konutunun bahçesine yarı olimpik yüzme havuzu yaptırmak oldu. İlçedeki birçok sitenin havuzunu 'imar projesinde yok' gerekçesiyle mühürleyen İnce'nin kendi villası için imar kanununu delik deşik etmesi şaşkınlık yarattı.

HİBE LÜKS ARAÇ!

CHP'li Başkan İnce'nin tepki çeken icraatlarından biri de ilçede inşaat işleri yapan bir müteahhitin belediyeye hibe ettiği lüks araca binmesi oldu. Güzelbahçe'de lüks konut projeleri inşa eden müteahhitin 800 bin lira değerindeki 35 ACK 058 plakalı aracı neden bedelsiz olarak belediyeye bağışladığı merak konusu oldu. 1 Haziran 2018 tarihinde alınan Meclis kararıyla belediyeye bağışlanan lüks araç Başkan İnce tarafından kullanılıyor.

AYAĞINDAN VURULDU

2009 yılından itibaren Güzelbahçe Belediye Başkanı olarak görev yapan Mustafa İnce bir süre önce tarım arazisi üzerindeki lüks villasının yakınlarında bir trafik tartışması sırasında ayağından vurularak yaralandı. Olayın sorumluluğunu önce parti içindeki muhaliflere yıkmaya çalışan İnce, saldırganın kısa bir süre içinde yakalanmasıyla ağız değiştirdi. İnce'yi mafya usulüyle ayağından vuran saldırgan ifadesinde "Yol tartışmasında sinirlendim vurdum" dedi. İnce, ilk duruşmada saldırgandan şikayetçi olmadı. İnce'nin şikayetini geri çekmesi üzerine saldırgan serbest bırakıldı.

(takvim.com.tr)

CHP'li Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce'den vurgun haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA