• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

CHP bu sefer Karşıyaka'yı yanıltamayacak!

AK Parti Karşıyaka İlçe Başkanı İsmail Çiftçioğlu, İzmir'in Karşıyaka Belediyesi'nin, işçilerin ücretlerini ödeyemediğini, araçlara benzin koyacak parasının bile bulunmadığını, bir firmanın alacaklarına karşılık 3 milyon 616 bin TL'lik haciz işlemi başlattığını söyledi

CHP bu sefer Karşıyaka'yı yanıltamayacak!

04.11.2018, 00:00 Güncelleme Tarihi: 04.11.2018, 14:11

Bir şirket, Karşıyaka Belediyesi'ne, temizlik, yemek, araç kiralama gibi bir takım hizmetler verdi. İddiaya göre şirket, alacağını tahsil edemedi. Bunun üzerine dava açıldı. Davayı kazanan şirket, Karşıyaka 3'üncü İcra Dairesi aracılığı ile haciz işlemi başlattı. Karşıyaka Belediyesi hizmet binası ve belediyenin öz varlıklarına haciz konuldu.

AK Parti Karşıyaka İlçe Başkanı İsmail Çiftçioğlu, belediyenin son dönemde maddi kriz nedeniyle çalışanların maaşlarını ödemekte sıkıntı çektiğini, araçlara konulacak benzin parasını bile zor bulduğunu ileri sürerek, "Karşıyaka Belediyesi, şimdi de haciz şoku yaşadı. Belediyenin birçok işini yapmasına rağmen alacaklarını uzun süredir tahsil edemeyen bir şirketin açtığı dava neticesinde, Karşıyaka Belediyesi'ne 3 milyon 616 bin TL haciz geldi. Yıllardır devam eden kötü yönetim sonucu Karşıyaka halkına hizmet verilemez noktaya gelindi" dedi.

Karşıyaka İlçe Başkanı İsmail Çiftçioğlu, Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar'ın kredi aradığını da ileri sürerek, şunları söyledi:

"Akpınar, giderayak ilçemize bir leke daha bıraktı. Yapılan güzel hizmet ve projelerle anılması gereken ilçemiz, iş bilmez yönetim yüzünden hacizlerle gündeme geliyor. Belediyeye gelen son haciz, kamuoyundan gizlenmeye çalışılıyor. Ancak Karşıyaka halkına gerçekleri açıklamak ve nasıl kötü bir yönetimle karşı karşıya olduklarını göstermek bizim görevimizdir. Belediyeye gelen 3 milyon 616 bin TL'lik haciz, maddi darboğazın sadece bir örneğidir. KENT A.Ş. bünyesindeki çalışanlara, maaşları geç ödenmektedir. Belediyedeki hizmet araçlarına benzin konulacak paranın bulunmasında bile sıkıntı yaşanıyor. Karşıyaka, her geçen gün daha da kötüye gidiyor. Karşıyaka'nın geldiği nokta, ne kadar kötü yönetildiğinin de kanıtıdır" dedi.

BÜTÇENİN YÜZDE 5'İ FAİZE GİDİYOR

Başkan Akpınar'ın, ilçeye 110 milyon TL yatırım yaptıklarına ilişkin açıklamasını da değerlendiren Çiftçioğlu, "Başkan Akpınar'ın söylediği 110 milyon TL, belediye bütçesinin yüzde 9'una bile karşılık gelmiyor. Zaten şu anda bütçenin yaklaşık yüzde 5'ini de sadece faiz giderleri oluşturuyor. Normalde belediye bütçesinin yüzde 20'sinin sadece yatırıma ayrılması gerekir. Rakamları büyük göstererek, sanki çok hizmet yapmış gibi anlatıyorlar. Karşıyaka'nın 4'te biri nüfusa sahip olan Menderes'te de aynı yatırım tutarı mevcut. Karşıyaka halkı, artık bunlara kanmayacak. Bugüne kadar, 'nasıl olsa Karşıyaka halkı bize oy verir' diyerek yan gelip yattılar. Atatürk ve Cumhuriyet gibi ortak değerlerimiz üzerinden siyaset yapıp, insanlarda korku yarattılar. Tüm bunları yaparak, oy toplamayı mübah sandılar. Ama bu sefer, CHP'nin Karşıyaka'yı yanıltmasına izin vermeyeceğiz" diye konuştu.

Kaynak: DHA

CHP bu sefer Karşıyaka'yı yanıltamayacak! haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.