• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

10 milyar dolarlık İnciraltı müjdesi

10 milyar dolarlık İnciraltı müjdesi
Giriş Tarihi: 10.11.2018

İzmir'in en önemli gelişim alanlarından biri olarak görülen İnciraltı, yıllardır açılan davalar nedeniyle plansız kaldı. Daha önce Büyükşehir Belediyesi ve çeşitli odaların açtığı davalarla 2 kez iptal olan ve yıllardır bir türlü planlanamayan İnciraltı'yla ilgili beklenen müjde geldi. Bölgede 15-20 bin kişiye iş kapısı olacak 10 milyar dolarlık yatırımın önünü açacak yeni imar planlarıyla ilgili Yeni Asır'a özel bir açkılamada bulunan AK Parti İl Başkanı Aydın Şengül, "Yine 'sağlık' temasıyla yapılacak yeni plan, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından hazırlanıyor. Birkaç ay içinde tamamlanacak.
En geç Şubat ayında da askıya çıkacak" dedi.

BÜYÜK SEVİNÇ VAR

Şengül'ün açıklaması İnciraltı'ndaki toprak sahipleri arasında büyük sevinç yarattı. İnciraltı Gelişim Derneği Başkanı Tayfun Karabulut, "40 yıldır süren şehrimizin bir numaralı sorununun çözülmesi ile İzmir ekonomik sıçrama yaşayacak. Konu İzmir ve İzmirliler olunca her zaman siyaset üstü davranan hükümetimize çok teşekkür ederiz. İnciraltı planlandığında İzmir'in milli hasılası önümüzdeki yıllarda yüzde 20 oranında büyüyecektir" dedi.

ERHAN GÜLENÇ

10 milyar dolarlık İnciraltı müjdesi haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN