• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

taşlarının kırılmasına pankartlı tepki

Mezar taşlarının kırılmasına pankartlı tepki

12.11.2018, 11:12

'in Torbalı ilçesindeki kabristanda taşlarının sıklıkla kırılması üzerine (67), hazırladığı pankartı annesinin mezarına koyarak, duyarsız kişilerin dikkatini çekmeye çalıştı.

Torbalı'nın kırsal mahallesi Kuşçuburun'da yaşayan Ramazan Dursun, annesi Münevver Dursun'un da mezarının olduğu Kuşçuburun Mahalle Mezarlığı'ndaki bazı kabirlerde mezar taşlarının duyarsız kişilerce tahrip edilerek, kırılması üzerine çözüm aradı. Dursun, hazırladığı pankartı annesinin mezarının başına astı. Dursun, mezar taşlarına zarar verenler için şunları kaydetti:'Ölmüş insanların mezar taşlarından ne istedin? Burada yatanların bedduası tutsun sana. İnşallah Allah dertlerine derman vermesin. Sen, toprağını sev. Seni Allah nasıl biliyorsa öyle yapsın inşallah. Pencerelerden, kapılardan baktırsın. Amin de.' Ramazan Dursun, 1 ay önce astığı pankarttan sonra yeni mezar taşlarının kırılmadığını söyledi.

Mezar taşlarının kırılmasına pankartlı tepki haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN