• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • BIST
  %0.89
  78.384,78
  EURO
  -%0.86
  4,4760
  USD
  %0.66
  3,8608
  GBP
  %0.66
  3,8608
  CHF
  %0.66
  3,8608
  JPY
  %0.66
  3,8608
 • 25°C

Büyükşehir’in köyü

Büyükşehir’in atıl köyü
Giriş Tarihi: 6.12.2018

'ne ait dükkanlar gece madde kullanmak için gelenlerin mekanı oldu

İzmir'in Balçova ilçesinde bulunan Olimpiyat köyünün içinde İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne ait dükkanlar kötü amaçlar için kullanılan atıl yerler haline geldi.
Birçok defa belediyeye durumu bildirdiklerini fakat hiçbir şey yapılmadığını söyleyen vatandaşlar, "Olimpiyat Köyü'nde satılan dairelerin dışında kalan büyük alandaki dükkanlar, ilk yıllarda Büyükşehir Belediyesi tarafından kiraya verildi. Daha sonraki yıllarda kiraya verilmediği için boş kaldı. Bu dükkanlar gece uyuşturucu madde kullanmak için gelen insanlarla dolmaya başladı. Defalarca durumu hem güvenliğe hem de belediyeye bildirmemize rağmen hiçbir şey yapılmadı. Köyde yaşayan insanların ise buna göz yumma sebebi evlerinin değerinin düşmesinden endişe etmesi. Fakat bu durum bir şekilde çözülmek zorunda. Bir kaç kez yaptığımız girişimle ortalık temizlendi ama hala güvenliğimiz tehdit altında. Büyükşehir'in atıl köyü adeta. Gerekenin hemen yağılmasını istiyoruz" dedi.

Büyükşehir’in atıl köyü haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN