• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

köstebek yuvasına döndü

İzmir köstebek yuvasına döndü

18.12.2018, 09:21

Yağışların ardından ’in altyapısı bir kez daha sınıfta kaldı. Rögarlar taştı, sokaklar göle döndü. Büyükşehir’e tepki gösteren vatandaşlar, “Rezilliğin son perdesi” yorumunu yaptı

İzmir'de etkili olan yağmur yolları göle çevirdi, kentte altyapının yetersizliği bir kez daha ortaya çıktı. Karabağlar Eskiizmir Caddesi'nde yaklaşık 15 gün önce kazılan çukurlar pazar günü yoğun yağışın ardından su ile doldu. Araçlar, semtin en işlek caddesinde ilerlemekte güçlük çekti. Su dolu derin çukurlara giren bir araçların lastiği patladı. Vatandaşlar ve esnaf yaşanan duruma isyan etti ve belediye ekiplerini göreve çağırdı.

BU YOLLARA CIP LAZIM
Egeli Sabah'a açıklama yapan AK Parti Karabağlar Belediyesi Meclis Üyesi Emrullah Kavuz, "Vatandaşımızın aracının lastiği, çukurda patladı. Bu yollar için cip lazım. Başka türlü ilerlemek mümkün değil. Herkes CHP'li belediyelerin İzmir'i ve Karabağlar'ı nasıl yönettiğini görsün. İnşallah bu seçimlerde hizmetsizlikten kurtuluruz" dedi. Vatandaşların, karşıdan karşıya geçmek için çukurların ve hendeklerin üzerinden atladığını belirten Kavuz, "Türkiye'yi de İzmir gibi yapacağını söyleyen siyasetçilere sesleniyorum. İzmir medeniyetin ve demokrasinin şehri bu halde" dedi.

ÇUKURLAR KAPATILMIYOR
Araçlar park etmesin diye kaldırıma konan metal direklere naylon geren esnaf, "Hizmet istiyoruz. 15 gündür bu yol bu şekilde. Çukurları kapatmadılar. 3-4 araba çukurlar yüzünden yolda kaldı. Naylon germezsem araçlar geçerken çukurdan taşan yağmur suyu dükkânımdan içeri giriyor" diye konuştu. Konak'ta esnaflık yapan 60 yaşındaki Turgut Bol, "Belediye bunu da yapmazsa ne yapacak" dedi. Karabağlar'da esnaf Fırat Koç, "1 aydır yolları yapmadılar. Böyle belediye olmaz olsun. Toz toprak çamurdan bıktık" ifadesini kullandı. Ömer Yılmaz (40), "Bu belediye ile yerel seçimlerde hesaplaşacağız. İzmir'de değil büyük bir köyde yaşıyoruz" dedi.

Egeli Sabah

İzmir köstebek yuvasına döndü haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN