• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

şahlanacak

için hazır. Başkan ’ın açıkladığı adayları değerlendiren Büyükşehir Belediye Başkan Adayı , İzmir’i marka kent yapma sözü verdi. Zeybekci, “Elimiz çok kuvvetli. 30 adayımızla birlikte İzmir’i şahlandıracağız” dedi.

İzmir şahlanacak

7.1.2019

AK Parti'de Genel Başkan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan İzmir ilçe adayları sevinçle karşılandı. AK Parti'nin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olan Nihat Zeybekci, aday isimleri, seçim sürecini ve İzmir'in durumunu değerlendirdi. 5'i MHP'den 30 ilçe belediye başkan adayı için "gönüller yapma yolculuğundaki yoldaşlarım" diyen Zeybekci, "Cumhur İttifakı'nın ruhuna uygun olarak MHP'li kardeşlerimizle birlikte, önce gönülleri ihya, sonra İzmir'imizi imar edeceğiz" diye konuştu. Zeybekci, İzmir'de hem AK Parti hem de MHP olarak kadın adayları öne çıkardıklarını kaydederek, "Önceliğimiz her zaman kadınlardır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün annesini emanet ettiği bu güzel şehirde biz de kadınlarla birlikte yürüyeceğiz" dedi.

GÖNÜLLERİ YAPACAĞIZ
İzmir'in son yıllarda bahaneler ve mazeretlerle geri kaldığını vurgulayan ve bunun da ideolojik kılıflarla örtülmeye çalışıldığını söyleyen AK Partili Zeybekci, "Hedefimiz 31 Mart akşamına kadar gönülleri fethederek bütün bunlara son vermek ve İzmir'i zirveye taşımak. İzmir'de gönül seferberliğini başlatacağız. Biz yollar, köprüler, tüneller, metrolar, tramvaylar, körfez geçişi, parklar, bahçeler, spor salonları, stadyumlar, yeni kentler ve tesisleri yapmadan önce gönüller yapacağız. Aşkımızı, sevdamızı anlatırken aynı zamanda ayrıştıran değil birleştiren olacağız. Bugüne kadar vaat edip de yerine getirilmemiş hiçbir sözümüz yok. Çanakkale Köprüsü'nün Çandarlı-Aliağa üzerinden İzmir'e ulaşması, İzmir-İstanbul Otoyolu, Ankaraİzmir hızlı treni ve İzmir-Antalya Otoyolu ile aynı güzergahın hızlı tren projeleri yüzyılın projeleridir. 31 Mart'la birlikte İzmir'i dünya şehri yapma seferberliği başlatacağız" diye konuştu.

3 KONUDA SÖZ VERDİ
İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nihat Zeybekci, açıklamasında İzmir'lilere 3 söz de verdi. Nihat Zeybekci, "Asla yalan söylemeyeceğiz. Söz verdiğimizde canımız pahasına tutacağız. Emanete ihanet etmeyeceğiz, ettirmeyeceğiz" ifadelerini kullandı.

"31 MART'TA KORDON'DA ZEYBEK OYNAYACAĞIZ"
Nihat Zeybekci, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın aday tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada önemle altını çizdiği "yaşam tarzına müdahale" konusunu da değerlendirdi. AK Parti olarak, kimsenin giyim-kuşamına ya da fikirlerine müdahale etmediklerini ve bundan sonra da etmeyeceklerini vurgulayan Zeybekci, "Biz İzmir'e İzmir'lilerin sorunlarını çözmek, sıkıntılarını gidermek için geliyoruz. Tek amacımız bugüne kadar hak ettiği yere ulaşamayan güzel İzmir'imizi geliştirmek ve kalkındırmak. 31 Mart'ta bütün İzmirlilerle birlikte yeni dönemi kutlayacağız. Hep birlikte Kordon'da zeybek oynayacağız. Hedefimiz hiçbir ayrım gözetmeden İzmir'lilerin gönüllerini kazanmak" dedi.

CUMHUR İTTİFAKI KADINLARA İNANIYOR
Yerel seçimlerde Cumhur İttifakı kapsamında AK Parti ve MHP, 6 ilçe belediyesine kadın aday gösterdi. Belediye başkanı seçilmeleri halinde belediyelere AK Kadın eli değecek. Birbirinden başarılı olan iddialı kadın adaylar şu şekilde;

KONAK BELEDİYE BAŞKAN ADAYI MELEK EROĞLU
Melek Eroğlu, İlk, orta ve lise eğitimini Samsun'da, üniversite eğitimini Trabzon'da tamamladı. 1990 yılında İzmir'e yerleşti. 2011'de AK Parti il yönetiminde görev aldı. Daha sonra seçim koordinasyon merkezi program sorumlusu olarak görev yaptı. 7 yıllık yönetim kurulu üyeliği boyunca il başkan yardımcılığı ve ilçe bölge başkanlıkları görevlerini sürdürdü. Çeşitli mimari projeler ve inşaat yapıyor. Aynı zamanda kent mobilyaları tasarımı ve üretimi ile uğraşıyor. Evli ve 2 çocuk annesidir.

KARŞIYAKA BELEDİYE BAŞKAN ADAYI AYDA MAÇ
Dokuz Eylül Üniversitesi Mimarlık Mühendislik Fakültesi mezunu olan Ayda Maç Saryal, 3 yıl süreyle İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanlık Proje Danışmanlığı yaptı. Mavişehir 1. ve 2. etap konut projesi uygulamasında 10 yıl çalıştı. Ayda Maç Saryal, Bayındırlık ve İskan Bakanlığı İzmir Bayındırlık ve İskan İl Müdürlüğü'nde İmar ve Afet İşleri Şube Müdürlüğü ve İl Müdür Yardımcılığı ve ardından Buca Belediyesi'nde Başkanlık Teknik Koordinatörü olarak da görev yaptı. Saryal 2 çocuk annesi.

BALÇOVA BELEDİYE BAŞKAN ADAYI EVRİM ÖZEN
Evrim Özen, 12 Temmuz 1973 Manisa Akhisar doğumlu. Dokuz Eylül Hukuk Fakültesi'nden mezun olan Özen, serbest avukat olarak çalıştı. 2014 yerel seçimlerinde Belediye Meclis Üyeliği Adaylığı ile siyasete atılan Evrim Özen, 2014 yılından bu yana aralıksız olarak Meclis Üyeliği, Grup Sözcülüğü, Grup Başkanlığı ve İlçe Başkanlığı görevlerini yürüttü. 35 yıldır Balçova'da ikamet eden Evrim Özen, evli ve 2 çocuk annesidir.

ÇEŞME BELEDİYE BAŞKAN ADAYI SEMA AYDIN
Ailesinin eğitim sektöründeki girişiminde de ortaklığı bulunan Sema Aydın, sonrasında bireysel olarak turizm ve fuarcılık alanına geçiş yaptı. İzmir'e bağlı bir belediyede Kültür ve Turizm Müdürlüğü yaptıktan sonra fuarcılığa yönelen Sema Aydın, sahibi olduğu organizasyon şirketi ile de Türkiye ve ülke dışında kongre, konferans, lansman ve festival gibi etkinlikler gerçekleştirdi. TÜGİAD Başkan Yardımcılığı görevinde bulunan Aydın, halen Türk Yunan Ticaret Odası Türkiye Başkan Yardımcılığı görevini yürütüyor.

GÜZELBAHÇE BELEDİYE BAŞKAN ADAYI BURCU DERECİ
Burcu Dereci 5 Kasım 1981 tarihinde İzmir'in Konak ilçesinde doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini İzmir'de tamamladıktan sonra Finlandiya Helsinki Üniversitesi İşletme Bölümü'nden mezun oldu. İş hayatına 2005 yılında kendi güzellik merkezlerini kurarak başlayan Dereci, halen bu sektörde hizmet vermekte. Burcu Dereci, evli ve 2 çocuk annesidir.

KİRAZ BELEDİYE BAŞKAN ADAYI SALİHA ÖZÇINAR
7 Şubat 1983 Kiraz doğumlu. İlk öğrenimini Kiraz'da, orta öğrenimini Ödemiş'te tamamladı. 2001-2005 yılları arası Anadolu Ünivrsitesi İngilizce Öğretmenliği bölümünden mezun oldu. 2014 yılına kadar özel bir etüt merkezinin işletmeciliğini yaptı. 2014 yılında Mahalli İdareler Seçimlerinde Kiraz Belediye Başkanı seçildi. Saliha Özçınar, evli ve 1 çocuk annesidir.

Nida ALADAĞ

İzmir şahlanacak haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.