• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

’dan Kınık’a yeni yıl müjdeleri

Hamza Dağ’dan Kınık’a yeni yıl müjdeleri
Giriş Tarihi: 11.1.2019

AK Partili , 2018 yılında 4 bakanlık tarafından 6 yeni projenin ihalesinin yapıldığını belirterek, “Kınık’ta sadece Aralık’ta ihalesi gerçekleşen yatırımlara 75 milyon bütçe ayrıldı” diye konuştu

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ, 2018 yılı içerisinde Kınık'a yapılan yatırımlarla ilgili bilgiler verdi.
Hamza Dağ'ın verdiği bilgiye göre Kınık'ta Sağlık Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından 6 yeni projenin ihalesi yapıldı. İzmir ve ilçelerinde yatırımların hızla devam ettiğini ifade eden Dağ, "Kınık'ta sadece Aralık ayında ihalesi gerçekleşen yatırımlara 75 milyon lira bütçe ayrıldı" dedi.
Dağ, söz konusu 75 milyon liralık bütçenin içerisinde 'Kınık Öğretmenevi ve Halk Eğitim Merkezi, Bağımsız Anaokulu, Kınık Lisesi, Yurt Binası ve Spor Salonu, Kınık Gençlik Merkezi, Kınık Trafo Merkezi, Kınık Devlet Hastanesi'nin tıbbi malzeme ve tefruşat eksiklerinin giderilmesi' projelerinin yer aldığını dile getirdi.

DOKUZ MİLYONLUK BÜTÇE

Ayrıca Kınık Belediyesi tarafından da gerçekleştirilecek olan çevre düzenlemesi, rekreasyon ve trafik düzenleme projelerine ayrılan 9 milyon liralık bütçe ile birlikte Kınık'ta hayata geçirilecek projelere yaklaşık 85 milyon liralık bir bütçe ayrıldığını vurguladı.

HER ALANDA ATILIMA DEVAM

Yatırımların hem bakanlıklar hem de belediye tarafından hayata geçirildiğini, tüm İzmir'de ve Türkiye'de 2019 yılında da ilçeye yatırımların devam edeceğini belirten AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ, "Yapılan yatırımlar ile birlikte Kınık'ta sağlık, spor, kültür, eğitim, çevre ve enerji alanında yeni kazanımlar elde edilecek ve iyileştirmeler gerçekleştirilecek" açıklamasında bulundu.

ÇITA DAHA DA YÜKSELECEK

Dağ, kentteki değişim, dönüşümle ilgili şu bilgileri verdi: Kınık Devlet Hastanesi'nin eksikleri gideriliyor, gençlerimiz ve tüm vatandaşlarımız sosyal, kültürel faaliyetlerden uzak kalmasınlar diye Kınık Gençlik merkezi, Öğretmen Evi ve Halk Eğitim Merkezi, Lise, Yurt Binası ve Spor Salonu projeleri peş peşe hayata geçiriliyor.
Biz AK Parti olarak Türkiye'de belediyeciliğin standartlarını ve çıtasını yükselten bir partiyiz. Halkımız, belediye başkanlarımız, milletvekillerimiz ve bakanlıklarımız ile birlikte tam bir işbirliği ve uyum içerisinde bu çıtayı yükseltmeye devam ediyoruz ve edeceğiz. Bahsi geçen bu yatırımların nihayete ermesi sürecinde emeği geçen bakanlık yetkililerine, milletvekillerimize ve Belediye Başkanı'na da İzmir adına teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Hamza Dağ’dan Kınık’a yeni yıl müjdeleri haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN