• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Kaçak kata vatandaş isyan etti

Kaçak kata vatandaş isyan etti
Giriş Tarihi: 11.1.2019

İzmir'in Karabağlar ilçesi, Refet Bele mahallesi, 9119 sokakta bulunan ruhsatlı binaya ek kat çıkılması apartman sakinlerinin tepkisine neden oldu.
Kendilerine konuyla ilgili bir şey sorulmadığını ya da haber verilmediğini belirten apartman sakinleri, "Ruhsatlı bir binada kat maliklerinin iznini almadan böyle ek kat yapılması uygun mu? Ayrıca mahalle karanlığa boğuldu. Karabağlar Belediyesi böyle bir uygulamaya müdahale etmezse, hiçbir kaçağa müdahale edemez. 2 aydan beri bildirdiğimiz halde belediye duruma müdahale etmiyor. Bu binanın imarı 4 kat. Soran ve denetleyen kimse yok. Belediye kaçak katlara müdahale etsin. Yoksa önüne gelen kaçak katlar çıkmaya devam eder" diye konuştu.AFET TOPLANMA ALANI İÇLER ACISI

İzmir'in Narlıdere ilçesinde bulunan 1 Nolu afet toplanma yerinin hali içler acısı. Alanın ot ve molozlarla kapandığına dikkat çeken vatandaşlar, "Afet halinde insanların burada toplanması planlanmakta fakat alan bakımsızlıktan dökülmekte. En ufak bir hazırlık yok. Girişinde asılı olan tabela dahi ters dönmüş durumda. Alan terkedilmiş gibi. Halkın afet sırasında kendini atabileceği yer bulunmuyor. Bir doğal afet yaşayıp ölümlerden sonra mı burada önlem alınacak! Dünyanın hiçbir yerinde böyle saçma bir afet toplanma alanı göremeyiz. Yetkililerden hemen gerekeni yapmalarını ve bu konuda duyarlılık göstermelerini istiyoruz" dedi.

Kaçak kata vatandaş isyan etti haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA